Унаслідок участі в поліцейській атестаційній комісії в черкаського громадського активіста Володимира Іващенка змінився світогляд. Про це він заявив у коментарі «Прочерку».
«До того, як узяв участь у цій комісії, я, як і більшість, хотів очистити систему, не задумуючись над реальними проблемами, які існують, – сказав пан Іващенко. – Але про все по порядку. В роботі комісії брали участь різні люди – як представники громадськості, так і фахівці з Києва, із патрульної служби. Я був водночас здивований і шокований розповіддю одного із патрульних – як виявляється, переформатована патрульна служба вже має проблеми. Автомобілі досить швидко виходять із ладу, а керівництво в розв’язанні цієї проблеми, як правило, не допомагає. Для того, щоб відновити поламане авто, слід проводити тендер, а це – місяць-два. Тобто два місяці патрульні фізично не мають змоги швидко відреагувати на злочин. Тому авто нерідко ремонтують своїм коштом. Взуття деякі працівники патрульної служби вже купують за свій кошт. Так само, як і головні убори. Тим часом влада каже, що патрульна служба всім забезпечена.
Тепер – по комісії. Вдалось поспілкуватися з різними людьми – як представниками громадськості, так і представниками поліції. Для мене стало відкриттям те, що у Києві членом атестаційної комісії була мама загиблого на майдані героя Небесної сотні... В мене велика повага до людей, які виховали героїв, котрі не пошкодували свого життя заради кращого життя нашої країни... Але, якщо підходити з морального погляду, то, на мою маленьку думку, це помилка. Тому що в такої людини ненависть не те що до міліції-поліції, а до всього світу.
По співбесіді. Питання були різні, рівно як і відповіді... Деякі відповіді буквально ставили у ступор. Наведу приклади.
Запитують: «У чому різниця між поліцією і міліцією?» Відповідь: «У назві»...
«Чи вживали за десять років служби насилля до затриманих підозрюваних?» Відповідь (цілком очикувана): «Ні»...
«Максимальна сума хабара, який отримували?» Відповідь: «2 тисячі гривень»... Що найцікавіше, лише один зізнався, що брав хабарі. Інші – ні.
«Як ви доводите вину злочинця?» Відповіді немає, здивований погляд...
Шокувала бесіда з одним зі слідчих області. Він і його підлеглий проходили співбесіду по черзі. Підлеглий взагалі плавав у питаннях, відповіді на жодне питання не дав... Особисто в мене виникло бажання засипати питаннями його керівника: чому він не вжив щодо нього належних заходів? Як виявилось, протягом двох років працювати у тому відділі поліції охочих не знайшлося...
У того керівника був заступник і ще один підлеглий. Постало питання про звільнення заступника. Але це тягло за собою зупинку механізму слідства...
Майже в кожному відділі поліції – недобір. Автівки доводиться інколи заправляти власним коштом. Якщо авта під рукою немає, до місця злочину доводиться добиратися попутнім транспортом.
До того, як я взяв участь у комісії, в мене була думка, яку я тепер вважаю неправильною. Тепер я вважаю більшість людей, які проходять переатестацію, дуже сміливими людьми і своїми друзями. Вони могли б у цей непростий час написати рапорт і звільнитися, а вони працюють! І не тільки працюють, а й часто жертвують сласними коштами! Вони готові жертвувати життям, благополуччям родини, власним часом, від 7 ранку до 23 ночі розслідуючи кримінальні справи!
Так, були й ті, хто прагнули пройти комісію, при цьому маючи на думці владу і гроші... Були й такі... Хтось і проігнорував комісію, зліг у лікарню, а потім написав рапорт... Не про них мова.
А якщо говорити про них, то треба згадати й такий дивовижний момент: відповідно до законодавства, кожен працівник, звільнений із посади комісією, має право повернутись! Більше того, в законодавстві не передбачено звільнення працівника переатестаційною комісією. Комісія має право тільки понизити або підвищити на посаді – і все! Тобто, маючи бажання і кошти на хорошого адвоката, навіть найкорумпованіший хабарник має змогу повернутись і працювати далі... Це велика проблема.
Отже, взявши участь у комісії, роблю такий висновок: ми дуже мало знаємо про роботу правоохоронних органів. Питань тут більше, ніж відповідей».
реклама
Коментарі
А как же патриотизм о котором так кричали при вступлении в ПП???
Или он резко закончился? А был ли?
Після таких слів тобі, Іващенко (він же "Яша") - не місце в атестаційній комісії! За твоєю логікою, усіх колишніх мєнтів теж потрібно звільнити поголовно, як "травмованих Майданом"?!
Психолог з тебе - нікудишній. Взагалі не розумію, при чому випускник фантомного "Східноєвропейсь кого університету" - до переатестації поліції?! Хто ти такий за професією? Аблязівський університет "славився" тим, що давав повально "вищу" освіту мєнтам старої обойми. Ти не з них випадково, що так Майдан не любиш?!
по кзоту обязано проплатить, и только потом взыскать с сотрудника в порядке регресса
Глупый ты, Яша. И либо просто болтун, либо болтун-вредитель. Про ремонт автомобилей за свой счет я тоже слышал - но было бы странно, если бы еще и ДТП по их вине вместо полицейских государство проплачивало. А про покупку формы (кроме обуви) - ложь, причем явная. Про "а дали затрымкы из зарплатою и звильнэння" - даже комментировать не хочу, насколько глупо выглядят твои вангования и гадания на кофейной гуще
Я не пенсіонер, але пояснити можу. Багато проблем справді залишилося. Але із зарплатою у 7 тисяч зі старту для молодого співробітника вирішувати їх вже значно простіше. І "Пріуси" з усіма їхніми проблемами - це не УАЗики-"бобіки", і форма - не допотопщина синя, яка була, та й з матеріалу значно кращого і довговічнішого.
В Україні зростає безробіття, а ті, хто працюють, в основній своїй масі отримують максимум по 3-5 тисяч. Вони тільки й мріють, щоб у них усіх проблем було, як у поліції - де краще нові туфлі купить.
Звільнятися з поліції якщо й почнуть, то явно не в цьому і не в наступному році. Далі поживемо - побачимо.
Стрічка RSS коментарів цього запису