Про те, що на Черкащині буде створено муніципальний банк, який сприятиме реалізації в області інвестиційних проектів, повідомив днями голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб.
– Сьогодні в Україну повертаються інвестори і, як механізм фінансовий, нам потрібен такий банк, – наголосив губернатор. – Особисто я вже говорив про це з Володимиром Стельмахом (голова НБУ – Авт.). Зараз відповідні пропозиції готуються під керівництвом начальника Головного фінансового управління обласної державної адміністрації Володимира Кулеші.
При цьому, у яку суму обійдеться це області, Сергій Борисович не зазначив.
– Це визначатиме Національний банк України. Ми надамо пану Стельмаху всі документи і він скаже, у скільки це обійдеться, – сказав губернатор.
Разом з тим, черкаські банкіри роздумують, що мав на увазі губернатор під «муніципальним банком».
– Не влада, а держава має право брати участь у створенні банку. Крім того, муніципального банку як такого немає. Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» є такі банки: публічне акціонерне товариство, приватне акціонерне товариство та кооперативний банк. А далі йдуть холдинги… Мені важко сказати про який банк говорив губернатор, – повідомив начальник управління Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський. – Для того ж, щоб створити банк, статутний капітал повинен бути мінімум 75 млн. грн. А для того, щоб він мав право залучати депозити, то повинно бути 120 млн. грн., а щоб він здійснював інвестиційні проекти, з урахуванням показників, які вводить Національний банк України, то статутний капітал повинен виражатися сумами в 1 млрд. грн. і більше. Тому, якщо в нас такі кошти в область надійдуть, безумовно можна створити банк, щоб здійснювати інвестиційні проекти…
Інша справа – чи потрібен муніципальний банк Черкащині? Пан Забудський так не вважає.
– Я чув позицію Сергія Тулуба і заступника губернатора Михайла Пузяка по створенню банку. Їхня позиція: у нашій області немає жодного банку юридичної особи, тому потрібен банк, який би працював на область. Можливо, це так. Але якщо вести мову про діяльність банківських установ, які ми маємо в області, то назву такі цифри: розмір кредитного портфеля у нас становить 6,9 млрд. грн., а ресурси, які ми залучили в області – 4 млрд. грн. вкладів і 800-900 млн. грн. – це депозити юридичних осіб. Тобто, маючи ресурсну базу в 3,9 млрд грн., ми кредитуємо область на 6,9 млрд грн. Тобто наші банки не викачують ресурси з економіки Черкащини і не направляють їх в інший регіон, а направляють ресурси на розвиток області… Тож, в принципі, банки зі своїми функціями справляються. Але, звичайно, якщо буде створено власний банк, то від цього гірше не стане. Тож можете так і написати: давайте гроші і ми (управління Нацбанку в області) допоможемо нормативно, у нас є вимоги, є закон про порядок створення банків, надамо практичну та методологічну допомогу.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису