реклама Делікат

krov У першу п’ятірку факторів, котрі негативно впливають на імунітет, входить і радіація. До цієї думки схиляється більшість черкаських лікарів, інформує обласна газета «Нова Доба». Але при цьому пояснюють, що сама по собі радіація жодного прямого захворювання, звісно, окрім променевої хвороби, не викликає. Вона повільно, але систематично знижує наш імунітет, внаслідок чого «збій» дають ті системи та органи, які слабші.  – Якщо радіація вражає імунну систему організму, імунні клітини просто вмирають, – розповідає головний лікар Черкаського обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов. – А коли немає імунних клітин, людина стає просто беззахисна перед вірусами, бактеріями та інфекціями. Тобто, в організмі відбуваються процеси, схожі до тих, що й при СНІДі: людина хворіє не на сам СНІД, а на захворювання, котрі її вражають і котрим не може протистояти її імунна система.
Саме тому в людей, котрі постраждали від великої разової дози радіації чи постійно отримують малі дози, захворювання різні. Є серед них і рак.
– Якщо ж радіація вражає не імунну, а інші системи організму, – веде далі Віктор Володимирович, – це викликає зміну структури та фізіології здорових клітин цих систем. Вони мутують і стають для організму «чужими». За несприятливих умов, зокрема, неправильного харчування, шкідливих звичок, стресів, ці клітини можуть стати раковими. Тобто, безпосередньо сама радіація раку не викликає, але може стати одним із суттєвих поштовхів до виникнення онкозахворювання.
Критичними, або найбільш чутливими до впливу радіації, за словами Віктора Володимировича, є шкіра, кров, кістковий мозок і легені. Саме їх треба оберігати в першу чергу, особливо немолодим людям, котрі живуть у радіаційно забруднених населених пунктах.

Інна ОНИЩЕНКО

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100