Випадків грипу ще не зафіксовано, але медики прогнозують, що нам загрожують відразу три штами. Про це повідомляє обласна газета «Нова Доба».
Ніна Вовчаренко із Золотоноші цього року вже двічі перехворіла на ГРЗ.
– Перший вірус підхопила на початку вересня. Вочевидь, заразилася від дочки, адже вона працює в лікарні, – розповідає жінка. Біль у горлі, ломота в тілі, підвищена температура… Усі ці симптоми пані Ніна успішно ігнорувала перші дні. Однак,зрештою, злягла.
– Хворіла з тиждень, що для мене рідкість. А тільки-но повернулася на роботу, тут ще одна напасть – у колективі нездужали один за одним, – веде далі золотоніщанка.
Навчена гірким досві-дом, Ніна Василівна, щоб не захворіти, почала активно використовувати народні засоби й купила оксолінову мазь. Та хвороба не оминула.
– Симптоми дивні – температура тримається лише вдень, а на вечір та зранку спадає. Крім того, сильно болить у горлі, згодом і кашель почав надокучати, – описує стан, якого й досі не може позбутися, жінка. – Тепер гадаю, чи то я не грип підхопила? Адже не допомагають ні інгаляції, ні ліки.
Проте, поки що вважається, що в області немає грипу. Адже, як повідомила завідувач епідеміологічного відділу Черкаської обласної санепідемстанції Людмила Комасько, наявність вірусу цього сезону ще не підтвердилася лабораторно. А от гострі респіраторні захворювання фіксуються все частіше.
– Поки що область не перетнула епідеміологічного порогу. Більше того, показники захворюваності навіть нижчі, ніж торік. Однак, уже в жовтні очікуємо підйом, і тоді кількість хворих щотижня може збільшу-ватися навіть на двадцять відсотків, – прогнозує Людмила Олександрівна.
Такий розвиток подій передбачає й завідувач відділення загальної сімейної медицини Звенигородської поліклініки Анатолій Андріуца. За його словами, вже нині до лікарів звертається все більше хворих на ГРВІ.
А от на розпал грипу в області традиційно чекають наприкінці січня — початку лютого. Тож, аби, зустрівши хворобу, лишитися в строю, потрібно вже нині думати про імунізацію.
– В аптеках вакцини з’являться в середині жовтня й коштуватимуть шістдесят-сімдесят гривень, – констатує Людмила Комасько.
Що ж до штамів грипу, то цього року, за прогнозами, їх буде три: A/California (H1N1), A/Perth (H3N2), B/Brisbane. Причому з каліфорнійського, що лютував протягом двох останніх зим, знято статус пандемічного, оскільки за цей час у населення вже виробився імунітет. Тож очікувати важких наслідків від так званого «свинячого» грипу не варто. Інша справа A/Perth (H3N2), до якого в населення практично немає імунітету.
– На жаль, черкащани не довіряють щепленням, які насправді є найкращим захистом від хвороби та її тяжких наслідків, – переконаний Анатолій Андріуца. – Причиною того є не тільки негативна пропаганда, а й відсутність пільгових вакцин. Наскільки пам’ятаю, торік безкоштовно щепилися тільки медпрацівники.
За інформацією обласної санепідемстанції, торік було імунізовано близько 16 тисяч черкащан, що становить ледь більше одного відсотка населення.