Нашестя соснового пильщика чигиринським лісівникам вдалося подолати своєчасно та з мінімальною шкодою для лісових насаджень. Осередок цього небезпечного хвоєгризучого шкідника було виявлено у серпні під час лісопатологічного обстеження у Чернявському лісництві. В окремих кварталах була загроза 100-відсоткового об’їдання хвої, що могло призвести до всихання та загибелі насаджень.
За словами інженера з охорони та захисту лісу Чигиринського лісгоспу Володимира Тищенка, для проведення наземних винищувальних робіт на площі майже 5 тисяч гектарів працівники лісгоспу використовували власноруч модернізований та перевірений роками практичного застосування генератор ГАРД (генератор аерозольний регульованої дисперсності).
Як розповідає Володимир Петрович, таке оснащення – єдине в області. Створений на базі військового автомобіля «Урал» та оптимізований чигиринськими винахідниками ГАРД, ефективно використовують для боротьби зі шкідниками як на території власного лісгоспу, так і підприємств, що звертаються за допомогою.
Боротьба зі шкідниками для лісівників є досить затратною. За словами в.о. директора лісгоспу Ігоря Слісарчука, на закупівлю хімічних препаратів, дизпалива та виробничі витрати цьогоріч було витрачено близько 145 тис. грн. Чверть витрат компенсувала держава, решта – власні кошти підприємства.
Як пояснює Володимир Тищенко, прогнозувати спалахи масового поширення соснового пильщика, досить складно. Тому дуже важливо якомога раніше виявити осередки цього шкідника та максимально швидко знешкодити їх. І, на його думку, чигиринським лісівникам це вдалося.
Наземні винищувальні роботи спеціальною бригадою проводились вночі, оскільки в спекотну погоду аерозольна рідина швидко випаровується та не забезпечує ефективної дії препарату. При розпиленні аерозолю, окрім температурних умов необхідно враховувати також силу вітру, його напрям та градієнт, аби охопити всю необхідну територію.
Для проведення обробки лісонасаджень використовували, дозволені для застосування в лісах України препарати «Фастак» та «Вірін-ЗСП», які не завдають шкоди рослинному і тваринному світу та є безпечними для довкілля.
Востаннє масова поява соснового пильщика на території Чигиринського лісгоспу фіксувалася у 2007 році. Про це інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису