Головний лікар комунального закладу «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» Володимир Зеленько у коментарі виданню «Прочерк» розповів своє бачення щодо причин появи тривог за долю пологового будинку бази №2 (вул. 30 років Перемоги 16/1).
– Учора, коли у ЗМІ поширили лист до міського голови Черкас від колективу цього закладу з проханням відокремитися від бази №1, що по вул. Чехова, 101, я проводив нараду. Проводив її, як завше роблю на початку тижня. І зауважу, що такі претензії, викладені в листі, а це і щодо можливого закриття закладу, і щодо фінансування – мені ніхто з колективу не пред’являв. Ніхто претензії не висловлював. Та я розумію, що такі розмови комусь потрібні і хтось це підігріває. Очевидно, і через відкриття перинатального центру, куди справді можуть взяти працювати черкаських фахівців-медиків. Але станом на сьогодні, як завірив мене директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради, питання закриття бази №2 пологового будинку не стояло і не стоїть на повістці дня. Такої ж думки і міський голова.
Також головний лікар заявив, що претензії у зверненні колективу щодо фінансування закладів є неправдивими. До бази №1 і бази №2 в нього однакове ставлення.
– Слово «база» – це неофіційно і на документах цього немає. Є один заклад під назвою пологовий будинок. І неправда те, що до двох медичних закладів різне по-різному ставиться керівництво і вони мають різне фінансування. По-перше, я ж не одноосібно визначаю фінансування. У нас є завідувачі, бухгалтерія, економісти. Це люди, на яких я спираюся. Поділу на кращий чи гірший заклад немає. Але, звісно, фінансування бракує всім, бо в держави в цілому не вистачає коштів. У нас що на одну базу, що на іншу, наприклад, на харчування пацієнтів дається 8 гривень і цього мало. Можливо, через те і є незадоволені. Але кошти розподіляються порівну на хворих. І щодо розподілу по базах то це однакові кошти, – наголосив Володимир Зеленько.
Окремо він закцентував увагу на ремонтах, які дійсно потребують заклади.
– Мені закидають, що я не ремонтую «перехід». Але ж, шановні, є план соціально-економічного розвитку. За 5 років мого загального керівництва об’єднаних пологових будинків було відремонтовано дах в жіночій консультації, у гінекологічному корпусі. Щодо перехідного блоку, то він теж потребує ремонту. І людям здається, що пошвидше. Однак не я це визначаю. Ми клопочемося, а в міськраді вже реалізують наші прагнення, – зауважує лікар. – І щодо пані Людмили Юрчик, яка поширила заяву колективу, хотів зауважити, що лікар молода, ніколи не працювала в стаціонарі, працювала лише в жіночій консультації. На мою думку, в лікаря жіночої консультації є 3600 жінок на дільниці і вона могла б приділити їм більше уваги, а не думати про ті питання, які вона не здатна вирішити. Бо вирішення господарчих питань і вище не входять в її обов’язки. Для цього існує інженерна, господарча, керівна служба, яка вирішує ці проблеми. І ми й листи пишемо, щоб все це пришвидшити. Та, на жаль, не думаю, що вдасться зробити ремонт цьогоріч. Щодо зменшення кількості родів, про що згадується в заяві колективу, то це, як на мене, залежить від ситуації в країні, а не від головного лікаря...
Володимир Зеленько радить в подальшому колективу звертатися до нього з будь-яких питань, щоб відкритістю і діалогом вирішувати усі питання і не породжувати чутки.
Від "Прочерку": Після публікації матеріалу до редакції звернулась лікар пологового будинку Людмила Юрчик, яка є просто однофаміліцею іншої Людмили Юрчик - помічниці депутата міськради. Юрчик-лікар наголосила, що до конфлікту з головним лікарем вона не має стосунку, оскільки намагається професійно виконувати свої обов'язки та займатись покладеними на неї завданнями. Колективне звернення від лікарів стосовно критики головного лікаря "Прочерку" надавала Юрчик-помічник депутата, яка не є лікарем. Проте, сплутавши людей-однофамільців, головний лікар закладу розкритикував діяльність саме підлеглого-лікаря, яка, ще раз наголошено, не має стосунку до конфлікту. Сподіваємось, головний лікар закладу у подальшому розбиратиметься, що він коментує.
реклама
Коментарі
взносов" 1500 гривен. От силы и с большой натяжкой на меня и дитя ушло гривен 250-300. Куда пошла разница? А ведь могла пойти на ремонт коридора. 5-6 таких девочек покроют сумму необходимую на ремонт перехода. И еще: нормальный хозяин сначала составляет смету расходов, необходимую для ремонта. Плохой раскурочивает все, и бросает, ссылаясь на недостаток финансирования. Я в этом переходе будучи на 9 месяце споткнулась о выщербленную плитку и растянулась вдоль коридора, спасибо главврачу. И еще обращает на себя внимание отремонтированн ая женская консультация на Чехова и "бомжатник" на Конева. Может стоит главному в зеркало посмотреться, жаловаться на коллектив.
Стрічка RSS коментарів цього запису