Поряд із виконанням своїх безпосередніх обов’язків, водники дбають і про екологічну свідомість молоді. Цього разу до Черкаського РУВР завітали студенти Черкаського факультету НУ «Одеська юридична академія». Вони прийшли з практичною метою, адже вивчають у виші екологічне і природоресурсне право, тож знайомство з водогосподарською організацією виявилось не зайвим.
– Екологічна тематика цікава і сьогодні актуальна та модна, однак я себе в майбутньому в цій сфері не бачу. Хотіла б займатися нотаріальними справами, – каже студентка 4 курсу Аліна Поліщук.
Почувши це зізнання викладач, яка супроводжує студентів лише посміхається. Мовляв, усі вони бачать себе як мінімум суддями та прокурорами. І ніхто не замислюється, що для цієї роботи потрібен як професійний, так і життєвій досвід.
– Ми декілька разів на місяць відвідуємо спеціальні організації з метою глибше пізнати їхню роботу. Сьогодні розглядали правове регулювання використання і охорони вод і водних ресурсів. Я вважаю, що сьогоднішня зустріч важлива навіть з точки зору формування екологічної свідомості. Якщо навіть 10% молоді зроблять для себе якісь висновки, то це вже добре, – розповідає доцент кафедри спеціально-правових дисциплін Наталя Локтєва-Маклашова.
Під час спілкування зі студентами начальник Черкаського РУВР Олександр Бовсуновський не лише розповідав цікаві факти (без шпаргалки, як звикли доповідати деякі керівники), а й супроводжував свої слова відеопрезентацією. Серед найцікавішого прозвучала інформація, що Кременчуцьке водосховище комплексного призначення і сезонного регулювання. Іншими словами навесні воно пропускає паводок, а потім набирається до певних відміток. А в експлуатації водосховища представлені різні міністерства і відомства. В 60-х роках при будівництві водосховища із його ложа на інші території було переселено 40 населених пунктів лише з Черкаської області. Для перекачки поверхневого і дренажного стоку було побудовано 9 насосних станцій.
– Щодо законодавства, то варто зауважити, що в Європі управління водними ресурсами здійснюється за басейновим принципом. В Україні цей принцип запроваджено змінами в законі від 4 жовтня 2016 року, визначено 9 басейнів річок та 133 водогосподарські ділянки. Раніше діяв територіальний принцип управління водними ресурсами. Ще одним юридичним аспектом є прибережна захисна водоохоронна смуга Кременчуцького водосховища. Для Дніпра вона складає 100 метрів і чітко прописана в законодавчих актах, однак на практиці цієї відстані не дотримуються. І це потребує більш жорсткого правового регулювання, – підкреслив начальник Черкаського РУВР Олександр Бовсуновський.
Є ще проблема переформування берегів з видами берегоукріплень, «біда» із синьо-зеленими водоростями, що заполонили Дніпро. Але це тема окремої розмови…
Олена Башлик
реклама