“У Черкасах 291 лікар — пенсійного віку. Це понад 32 % від загальної кількості лікарів. У Смілі — таких лікарів 88, і це 37 %. В районних центрах ситуація, зрозуміло гірша, ніж в обласних закладах охорони здоров’я: якщо в останніх кількість лікарів-пенсіонерів сягає 26 %, то в районних медзакладах —33 %. В середньому по області 31 відсоток пенсіонерів серед лікарів, і цей показник значно гірший, ніж в середньому по Україні, де він сягає 24 %”, — розповів Микола Клімов.
Серед молодшого медичного персоналу пенсіонерів менше: 11-12 %. Лідер в цьому рейтингу також обласний центр: майже 16 % медсестер Черкас мають пенсійний вік.
“Ситуація на межі катастрофи. Лікарів і без того не вистачає, кадровий голод у медичній галузі величезний, а через кілька років він сягне катастрофічних позначок. Аби цього не сталося, нам потрібно, аби щороку 200-250 випускників медичних вишів прибували на Черкащину жити і працювати. Але, на жаль, приїжджають 100 молодих медиків, а залишається працювати половина”, — констатує Микола Клімов.
Винна в цьому, на думку пана Клімова, серед іншого й мізерна зарплата медиків, і відсутність житла, і загальний занепад престижу професії.
реклама
Коментарі
Де молодь на керівних посадах? А ви спитайте у працівників Черкаської обласної організації профспілок працівників охорони здоров’я, а скількі років голові їхньої обласної профспілки? Поцікавтесь, і побачите звідкіля ростуть ноги "пенсійної проблеми" в медицині.
Стрічка RSS коментарів цього запису