Депутати Черкаської міської ради ухвалили Положення про проведення громадських слухань у місті. За це рішення проголосували 36 народних обранців. Відтепер у Черкасах регламентований механізм проведення різноманітних суспільних обговорень: від проектів Генерального плану до слухань з питань тарифів на житлово-комунальні послуги.
Цим Положенням визначається, хто і з яких питань може скликати громадські слухання, скільки людей має бути на них присутніми, щоб слухання були визнані правомочними, яким чином і через які ЗМІ ініціатори мають проінформувати громаду про те чи інше обговорення.
За новим Положенням громадські слухання поділяються на загальноміські, районні і локальні. Скажімо, слухання можуть оголошуватися і проводитися у дворах багатоповерхових будинків чи серед районів приватного сектора, які об’єднують 20-30 будинків. За нормами Статуту Черкас цього зробити неможливо, бо кількість людей – учасників слухань – має бути не менше 250 осіб.
— Таким чином принцип проведення громадських слухань був удосконалений. Якщо ж на слухання не приходить необхідна кількість людей, то проводяться не слухання, а обговорення, — розповідає Ірина Коваль, начальник відділу зв’язків із громадськістю, який і є ініціатором затвердження цього Положення.
Документ регламентує також механізм проведення слухань, ухвалення на них рішень і їхній розгляд міською радою. Подібні Положення вже розроблені і діють в Одесі та Сумах.
У мерії переконані, що запровадження цього документу і його виконання дозволить покращити інформованість жителів Черкас, які братимуть активну участь у вирішенні міських проблем.
реклама