реклама Делікат

Фото - economics.unian.net

Фото - economics.unian.net

Із 30 жовтня у Черкасах перестав курсувати потяг №313 сполучення «Умань-Харків». Студенти, для яких це основний засіб пересування від дому до місця навчання, б’ють на сполох, оскільки виїхати з черкаського регіону стало практично неможливо.

Черкащанка Оксана навчається у Харківському авіаційному інституті. Додому дівчина приїздить щотижня. Проте з ліквідацією поїзда її візити стали рідшими.

– Я не можу їздити додому кожні вихідні. Вартість квитка з Харкова до Черкас на маршрутці (наголошую, що це єдине, чим я може доїхати) становить 130 грн. На потязі зі студентським я доїжджала всього за 35. А тепер на місяць тільки на дорогу додому мені потрібно більше 1000 грн, – бідкається дівчина.

Студента Сергія журналістка «Прочерку» зустріла безпосередньо на залізничному вокзалі. Він «штурмував» довідкове бюро:

– Дівчино, мені вкрай треба доїхати завтра до Харкова. А ви мені: «поїзда немає»! Як це немає?!

Пані у синій формі з значком «Укрзалізниці» намагається пояснити юнаку схему проїзду.

– Ви можете доїхати дизелем до Гребінки. А з Гребінки пересісти на поїзд до Харкова, – каже вона.

Хлопець, викрикуючи: «Студенти страйкуватимуть! Ми вас всіх…», збентежено побрів до касової зали. Бесіду з працівницею вокзалу продовжую вже я.

– Дизель до Гребінки відправляється о 17:04. Там ви будете о 19:41. Доведеться «ніч погуляти». Оскільки поїзди на Харків починають їздити після 00:00, – пояснює жіночка.

Про ціну проїзду пані каже, що вона в еквіваленті приблизно така ж, як стара: 35 грн. «До Гребінки – 4,20 грн, а далі ціна залежить від класу поїзда».

Крім ліквідації потяга «Умань-Харків» на залізниці запроваджено такі нововведення: відміна поїзда № 382 міжнародного сполучення «Мінськ-Сімферополь», що подорожував через Черкаси, та зміна графіку курсування поїзда «Київ-Одеса». З 11 листопада він їздитиме через день по непарних.

У відділі транспорту і зв’язку управління промисловості та розвитку інфраструктури Черкаської облдержадміністрації припинення руху потягів пояснюють рішенням спеціальної наради Укрзалізниці у зв’язку з виходом їх з експлуатації та незаповненістю вагонів пасажирами.

А що буде з залізничниками, які обслуговували поїзди-«примари»? Старший квитковий касир залізничного вокзалу станції Черкаси Світлана Осипова розповідає, що одеське керівництво обіцяє працевлаштувати всіх працівників, які згідно з реформуванням залізниці втратять роботу.

– Працівникам ЛВЧ-2 (локомативно-вагонна частина – ред.) зараз негласно говорять працювати на будь-яких інших маршрутах. Наприклад, на дистанції «Миколаїв-Москва». Аби взятися до роботи провідникам треба доїхати до Миколаєва. Тоді три дні у дорозі до та з Москви. А потім знову з Миколаєва до Черкас. Думаю, люди не погоджуватимуться на такі умови і звільнятимуться, – зазначає пані Світлана.

- Дисонанси на Одеській залізниці триватимуть. Протягом 2012 – 2013 року скоротять ще 23 напрямки. Відтак від станції «Черкаси» відправлятимуться лише приміські поїзди, а станція ім. Т. Г. Шевченка може втратити статус вузлової, – пояснив головний спеціаліст відділу транспорту і зв’язку управління промисловості та розвитку інфраструктури Черкаської облдержадміністрації Сергій Сінельник.

Якість рейкових коней бажає кращого. Це може підтвердити кожен, хто подорожує залізною дорогою. Проте, як би там не було, це найрозповсюдженіший та найоптимальніший за ціною вид транспорту.

Світлана ЛИТВАК

реклама

Коментарі  

 
+1 #4 вася 10.11.2011 11:19
да, будуємо нову провінційну Черкащину...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 батьки студентів 09.11.2011 20:52
на вокзалі придлагают їхати до Грибінки а там ждать поїзда і їхать дальше, а хай спробують самі з великими сумками їхати з пеересятками
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 батьки студентів 09.11.2011 20:48
наші діти нікому не потрібні,мало того що учоба платна так щей добиратись до неї нічим, що до Полтави що до Харкова
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Крук 07.11.2011 15:59
Ще "веселіше" добиратися студентам-жителям західних районів області. Тепер мусять їхати автобусом на Київ (60-70 грн.), "а далі ціна залежить від класу поїзда».
туди ще пів-біди, а от до батьків, та ще й на свята - залишається тільки надіятися, що вдастся втовпитися в автобус, що йтиме з Києва до тієї ж Маньківки чи Христинівки.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100