реклама Делікат

Цьогоріч черкаські врожаї б’ють рекорди по Україні, а от наступним рекордам може суттєво зашкодити рекордна засуха. Про результати цьогорічних врожаїв та їх перспективи у наступному році йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

- Черкащина практично закінчує осінні польові роботи, сьогодні триває збирання цукрового буряку і кукурудзи. Урожайність кукурудзи становить понад 80 центнерів з гектара і є найкращою в Україні, - констатував начальник Головного управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Вадим Рудишин. - Наразі зібрано над 90% посівів кукурудзи (якою було засіяно 263 тисячі гектарів), для дозбирання потрібно 10 днів. Залишилось зібрати також біля 6 тисяч гектарів цукрового буряка, урожайність якого також достатньо висока – близько 380 центнерів з гектара. Деякі райони збирають і понад 500 центнерів з гектара (як Жашківський район – 503 центнери з гектара). Тож, цукром область буде забезпечена і для своїх потреб, і для продажу.

Загалом, цьогоріч на Черкащині очікується рекордний - за роки незалежності України - урожай зерна. Уже зібрано 3,2 мільйони тонн зерна – а загалом очікується 3,3 мільйони тонн. Понад 900 тисяч тонн складає продовольча пшениця (за потреб області для хлібопечення у 200 тисяч тонн). Сьогодні триває закупівля для регіональних ресурсів 55 тисяч тонн зерна, призначених для випікання соціальних сортів хліба.

- Стосовно посіву озимих, то для цього склалися досить екстремальні умови: жорстка засуха, яку востаннє спостерігали на Україні 30-40 років тому. Область не досіяла 10% запланованих площ озимої пшениці (через сухий грунт). 30% посівів перебувають у доброму стані, 40% - у задовільному, до 25% - у незадовільному. Якщо найближчим часом не пройдуть дощі, цей фактор негативно вплине на посівну кампанію. І ця ситуація є типовою для всієї України. Відтак, навесні планується збільшити посіви ярої пшениці (сьогодні ми проводимо ревізію насіння, виходимо на державний резервний насіннєвий фонд та наукові установи, що займаються виробництвом насіння). Але хочу зауважити, що навіть ослаблені сходи можливо буде врятувати відповідним весняним доглядом: внесенням добрив та регуляторів росту - тож говорити про ймовірні проблеми із наступним врожаєм ще рано, остаточні висновки можливо буде зробити лише після перезимівлі, - зазначив Вадим Рудишин.

 

реклама

Коментарі  

 
+1 #3 sergo 15.11.2011 19:31
а с мылом .спичками и т.д перебоев не будет?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 карамелька 14.11.2011 15:59
Наїдатися про запас? :oops:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Ай Васіл да Васіл... 14.11.2011 15:54
Василь Корнієнко вирішив, щоб прогнози робив Рудишин, бо сам так забрехався, що порою забуває, що його Василем звати...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100