Майже сто знавців музейної справи приїхали до Черкас, щоб взяти участь у першому Всеукраїнському з’їзді музеїв, що проходить у рамках підготовки до відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т. Г. Шевченка. На захід прибули учасники майже з усієї України.
Сьогодні, 14 вересня, в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття з’їзду. А оскільки він присвячений саме Шевченківській тематиці, то на початку учасники заходу мали змогу оглянути виставку, присвячену «Кобзарю» Тараса Шевченка. Опісля працівники музею провели оглядову екскурсію усім музеєм.
Як повідомила заступник директора Черкаського обласного краєзнавчого музею з науково-просвітницької та виставкової роботи, заслужений працівник культури України Тетяна Кайдалова, учасники з’їзду відвідають Шевченківський Національний заповідник у місті Каневі та Чигиринщину. Протягом проведення заходів учасники повинні подати напрацьовані матеріали по підготовці до святкування ювілею Т. Г. Шевченка.
Цікаво, що більшість учасників з’їзду були вражені будівлею Черкаського музею.
– Миколаївський обласний краєзнавчий музей ось уже 20 років як ремонтується, тож мати спеціальне приміщення для музею – це поки що наша мрія, – говорить старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею Ірина Александренко. – А щодо черкаського музею, то мене вражає його монументальність: будинок немов пам’ятник своєї доби. А ще ж яке в нього оточення! Поряд з музеєм – церква та Пагорб Слави. Це надихає. Що ж до того, чому мене зацікавила Шевченківська тематика, то скажу наступне. Довгий час дослідники сперечалися, чи був він на Півдні України. Так от, нещодавно дослідник Сергій Чанін довів, що Шевченко був у нас. Мене зацікавили ці родинні зв’язки і я знайшла миколаївців, які так чи інакше були причетні до приїзду Шевченка. І я зробила виставку, яку презентую тут, у Черкасах.
– Раніше я був і в Чигирині, і в Каневі, а тут перший раз, – розповідає генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич», що на Івано-Франківщині, Олександр Береговський. – Музей у вас фантастичний. І на нинішній день це доказ того, що музеї можна ще будувати. Адже він збудований лише у 1985 році. Я сам архітектор за фахом і вважаю, що все дуже гарно зроблено, тож не задурно вся авторська група була удостоєна державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка.
– Всі музеї в Черкаській області дуже потужні, цікаві, зберігають рідкісні експонати притаманні тільки вашому краю, – говорить директор Фастівського державного краєзнавчого музею (Київська область) Тетяна Неліна. – Я була в музеях ваших колись. Зокрема, була у Тальнівському музеї історії хліборобства, керує яким Вадим Мицик. І вважаю, що вашим науковим співробітникам властива масштабність вивчення питань. Дуже приємно з ними спілкуватися, вони відверті люди. Що ж до сьогоднішнього з’їзду, то думаю, що організувати його було вкрай важко. А що незрозуміло мені і моїм колегам, так це те, чому немає на заходах представників Міністерства культури України…
реклама