Представники угорської компанії “Organica” протягом трьох днів консультувалися зі спеціалістами Черкаського водоканалу щодо системи каналізації міста та методів очистки стічних вод. Як повідомляє прес-служба КП «Черкасиводоканал», іноземці прагнуть побудувати у Черкасах локальні очисні споруди, які працюють за новітньою технологією — очищують стоки біологічним шляхом за допомогою бактерій та рослин. Такі очисні споруди вже успішно діють в Угорщині (Будапешт), Туреччині та Китаї.
- У жовтні ми разом з міським головою відвідали Угорщину, де ознайомилися із роботою їхніх очисних споруд, - розповідає Сергій Овчаренко, директор КП “Черкасиводоканал”. - Нас цей проект зацікавив, адже, по-перше, це прогресивна екологічна технологія, по-друге, вона економніша, адже очисні споруди розташовані локально в окремих районах міста, отже немає потреби в дороговартісному перекачуванні стоків із віддалених районів міста на головні каналізаційні колектори.
Але, за словами Сергія Овчаренка, до того, як угорці представлять реальний план та аргументують доцільність його реалізації в умовах нашого міста, зарано говорити про конкретні кроки. Саме для збору інформації представники фірми “Organica” і відвідали Черкаський водоканал. На підприємстві вони отримали вичерпні відомості про роботу міської каналізаційної системи, про методи очищення стоків та контролю цього процесу. Також консультувалися вони і з фахівцями ПАТ “Азот”, яке є власником очисних споруд обласного центру.
- Безперечно, ми зацікавлені в запровадженні новітніх альтернативних шляхів очищення стічних вод, - наголошує Сергій Овчаренко. - Нині має величезне значення вартість як очистки, так і перекачування стоків. Так, вартість спорудження очисних споруд за технологією цієї компанії не більша, ніж звичайних, але вони дешевші в експлуатації на 30 %.
Якщо угорці доведуть доцільність реалізації такого проекту, то в мікрорайонах Черкас можуть з'явитися очисні споруди, побудовані у вигляді теплиць з рослинами.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису