Третій Президент України Віктор Ющенко відвідав Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, пише офіційний сайт вишу. Пан Ющенко взяв участь у роботі Наглядової ради університету.
Наглядова рада ЧНУ створена в лютому 2016 року відповідно до Закону України «Про вищу освіту». Її склад затверджено вченою радою університету та погоджено Міністерством освіти і науки України. Головою Наглядової ради став Президент України (2005-2010) Віктор Ющенко. До Наглядової ради ввійшли знані науковці, бізнесмени, громадські та політичні діячі.
У засіданні Наглядової ради університету взяли участь начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Микола Суховий, члени ректорату, проректори, директори навчально-наукових інститутів, декани факультетів ЧНУ, директор філії Національної суспільної телекомпанії України «Черкаська регіональна дирекція» Михайло Калініченко.
Засідання розпочалося з вручення диплома та мантії почесного професора ЧНУ голові Наглядової ради Віктору Ющенку.
Це звання присвоєно йому рішенням вченої ради за ініціативи ННІ історії і філософії ЧНУ.
— Наша місія як Наглядової ради зробити так, щоб університет у цей непростий час отримав нові можливості, — сказав Віктор Андрійович, дякуючи університетській громаді.
— Для мене дуже почесно бути членом Наглядової ради, — відзначив перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, який на засіданні представляв і обласну владу. — Черкаський національний університет є осередком національно-патріотичного руху на Черкащині. І влада, і Наглядова рада активно сприятиме його розвитку.
— Сьогодні немає святішої роботи, ніж робота педагога, — звернувся до професорсько-викладацького складу голова Наглядової ради. — Силу для перемоги дає дух, а дух формує вчитель, викладач. Ви виховуєте не просто фахівців. Ви виховуєте справжніх громадян України. І члени Наглядової ради віддають вам належне за вашу роботу і за вашу високу місію.
Зібрання заслухал звіт ректора ЧНУ Олександра Черевка про роботу в 2016 році.
— Минулий рік став для нашого університету знаковим, — зазначив Олександр Володимирович. — Ми відзначили 95-річчя навчального закладу, продовжили роботу з імплементації Закону України «Про вищу освіту», отримали нові перемоги на всеукраїнських та міжнародних виставках, розширили коло партнерів в Україні та за кордоном. Продовжили роботу щодо міжнародного співробітництва, до університету прибули іноземні студенти.
Саме цього року розпочав навчання перший історичний набір на військову кафедру. 120 студентів з усієї області навчаються за двома військово-обліковими спеціальностями. Покращилися наші позиції у міжнародних та у всеукраїнському рейтингах. У рейтингу вищих навчальних закладів за версією Scopus університет став 21 в Україні, а в рейтингу Webometrics за рівнем присутності в інтернет-мережі — 22. Студенти теж гідно представляють рідний університет на всіх рівнях. Здобувають перемоги у Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт, на студентській науковій олімпіаді та інших інтелектуальних і спортивних конкурсах. Наші студенти й викладачі продукують та реалізують безліч ідей — пишуть успішні проекти, проводять курси і тренінги, займаються в самодіяльних студіях та театрах, створюють клуби за інтересами, благодійні фонди, ініціюють громадські рухи, знімають кіно та проводять мистецькі й просвітницькі акції. Університетська громада шанує всі визначні дати історії України, творить власні традиції.
Члени Наглядової ради схвалили звіт ректора і поділилися думками про перспективи навчального закладу. Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень запропонував провести ряд спільних з Академією заходів. Народний депутат та артистка Оксана Білозір пообіцяла через парламентський комітет лобіювати інтереси університетської громади. Громадський діяч, письменник Володимир Цибулько переконаний, що інтелектуальний потенціал навчального закладу дає змогу продукувати ідеї, які запроваджуватимуться і в області, і в Україні.
— Не треба чекати столичних ідей, треба формувати власні! — наголосив він.
Ряд перспективних проектів вчена рада Черкаського національного винесла на розгляд Наглядової ради. Зокрема, про утворення в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького Центру дослідження трипільської культури.
Директор навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету Наталія Земзюліна розповіла, що для цього вже зроблено та чим займатиметься центр. На необхідності створення Центру наполягав директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура», член Наглядової ради університету Владислав Чабанюк.
Учасники зібрання підтримали проект, а Віктор Ющенко наголосив на його загальнонаціональному значенні. Адже унікальна цивілізація часів неоліту на сучасних українських землях процвітала ще до Єгипту, Греції і Риму. І неприпустимо те, що вона так мало досліджена і що її не використовують для популяризації України в світі.
Наглядова рада схвалила ще один перспективний проект — створення в університеті аналітичного центру «Прагма».
Ректор Олександр Черевко поінформував, що аналітичний центр займатиметься експертною оцінкою економічних, суспільно-політичних проблем, проводитиме науковий аналіз, соціологічні дослідження, експертні опитування в області. Крім того, забезпечуватиметься прогнозованість суспільних процесів, врахування експертної та громадської думки під час вироблення органами влади та місцевого самоврядування рішень у всіх сферах життя області, у здійсненні соціально-економічних реформ.
Члени Наглядової ради провели насичений день у навчальному закладі. Відвідали Музей українського рушника, обласну олімпіаду з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, кафедру військової підготовки та дали інтерв’ю обласному телебаченню «Рось».
Про особливості реформування освітньої галузі розповів викладацькому колективу Василь Кремень.
Коментарі
Мабуть людина збирається з духом, щоб не довести людей до інфаркту звісткою про очікуване відкриття дитячої лікарні майбутього. Для чого ж люди останні крохи віддавали і назбирали для Віктора Андрійовича аж 262 мільйона гривень (і це при курсу доляра 5 грн.). Хай не соромиться, хай нарешті розкаже де та лікарня стоїть?
21.05.2012
Из 262 миллионов гривен, собранных на «Детскую больницу будущего», на счетах одноименного благотворительн ого фонда осталось 60 миллионов. Почти половина собранной суммы в 2008 году, как утверждают распорядители средств, съела инфляция. 75 миллионов гривен за шесть лет ушло на содержание аппарата, промоакции, брошюры, диски, проект больницы и т.д.
Наглядова рада вищого навчального закладу сприяє розв’язанню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійснення контролю за їх використанням, ефективній взаємодії вищого навчального закладу з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку та підвищення якості освітньої діяльності і конкурентоспром ожності вищого навчального закладу, здійснює громадський контроль за його діяльністю тощо.
Але він думав що Президент України це інколи з"влятися на роботі для того щоб знайти вуха в які можна поморалізувати, таке саме він переніс на профвесора.
Задайте питання скільки йому кашляють за відвідини ЧНУ.
Стрічка RSS коментарів цього запису