Переглянути розрахунок екологічної броні просить керівництво ПАТ «Азот» обласний керманич. Тобто мінімального рівня споживання підприємством електричної енергії, що забезпечує передумови для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Про це Юрій Ткаченко сказав на зустрічі з ініціативною групою від ПАТ «Черкасиобленерго». Напередодні його працівники вкотре протестували на Соборній площі.
Як пояснив голова Черкаської ОДА, зменшення екологічної броні «Азотом» дасть змогу виконати умову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, задля перегляду алгоритму розрахунку «Черкасиобленерго» з ДП «Енергоринок». А відтак почати виплату зарплати працівникам «Черкасиобленерго». Нині кошти «Черкасиобленерго» автоматично перераховуються на ДП «Енергоринок».
– Уже кілька місяців не знижується градус напруги довкола двох підприємств в обласному центрі – «Азоту» та «Черкасиобленерго», – зауважує очільник області. – Проблеми там комплексні. І, на жаль, важелів впливу в нас не так багато – це публічні акціонерні товариства. Водночас ідеться про долі тисяч черкащан, які там працюють. Тому ми не можемо лишатися осторонь. Постійно комунікуємо з центральними органами влади з цього приводу, з керівництвом підприємств. Проблема з «Черкасиобленерго» частково пов’язана з «Азотом» – через борги останнього за електроенергію (близько 1,6 млрд грн). Тому спільно напрацьовуємо механізм, як усе врегулювати.
Минулого четверга в Кабміні відбулася відповідна нарада під головуванням заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка. На ній, зокрема, рекомендували ПАТ «Азот» спільно із представниками Держенергонагляду опрацювати питання щодо перегляду розрахунку екологічної броні та можливості зниження її розміру.
– Зараз ми чекаємо реакцію від ПАТ «Азот» і розраховуємо на його соціальну відповідальність, – підсумував голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Тому що з кожним днем соціальна напруга лише посилюється. А це – реальний план дій задля початку вирішення проблеми.
Нагадаємо, на минулому тижні обласний керманич провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Оскільки «Черкасиобленерго» – стратегічне інфраструктурне підприємство області. Будь-який збій у його роботі матиме тяжкі наслідки для Черкащини.
Про це інформує прес-служба ОДА
реклама
Коментарі
С каких денег и доходов?
Стрічка RSS коментарів цього запису