Начальник управління інформаційної політики Черкаської облдержадміністрації Тетяна Очеретяна має намір ініціювати створення комунального підприємства «Інформаційне агентство». Воно «ділитиметься інформацією з усіма, хто нею зацікавиться». Про це пані Тетяна повідомила під час експертного обговорення Програми розвитку інформаційного простору Черкаської області на 2012-16 р.р.. Захід пройшов у п’ятницю, 2 грудня, в експертному клубі Cherkassynews.tv.
– Новостворене підприємство ділитиметься інформацією з усіма ЗМІ. Думаю, це буде хорошим рішенням і це інформагентство матиме майбутнє! – запевнила Тетяна Очеретяна.
Однак громадськість не підтримала таке рішення. Зокрема, голова Черкаської обласної організації Національної cпілки журналістів України Сергій Томіленко наголосив, що обласній владі доцільніше реалізовувати інформаційну політику через свій сайт і прес-службу або в рамках існуючих комунальних медіа організацій.
– Створювати подібне комунальне підприємство було б доцільно років десять тому, коли комунікації були не настільки розвинені. Тоді така структура, яка б збирала інформацію, була б доречна. Вона б давала пакетом інформацію для використання в усі комунальні газети. На сьогодні коли ми говоримо про роздержавлення, приватну ініціативу, то створювати комунальне підприємство, яке з одного боку конкуруватиме, а з іншого нав’язуватиме інформпродукцію ЗМІ, недоцільно. Краще цю функцію покласти на прес-службу, або розширити склад прес-служби. Крім того, в державі йде мова про зменшення впливу на ЗМІ. А тут постануть питання коштів, організаційні питання.
На думку координатора Громадянської мережі «Опора» на Черкащині Миколи Макухи, не треба владі перебирати на себе невластиві їй функції.
– Ми сьогодні маємо засноване черкаською міською владою комунальне інформагентство. Створення такого підприємства викликає у влади бажання хвалити себе. А вона повинна робити фахово справи і давати можливість людям дізнатися про те, що відбувається. Не думаю, що влада повинна активно поширювати інформацію про свою діяльність. Для цього існують приватні ЗМІ. Краще них ніхто не орієнтується в потребах суспільства.
- Головне, щоб був доступ до інформації, - переконаний Микола Макуха.
реклама
Коментарі
Що стосується документів, що виносяться на розгляд обласної ради, вони давно оприлюднюються (шкода не всі - є над чим працювати...)на сторіночці облради в розділі "Матеріали до чергової сесії обласної ради". То ж читайте тут документ, що Вас зацікавив http://www.oblrada.ck.ua/for-session/ А з процедурою обговорення - Ви праві, треба шукати, яким чином оформляти результати таких обговорень.
Але офіційні програми, які виносяться на обговорення, мають бути оприлюднені. Результати - відповідно оформлені, до розгляду питання на сесії обласної ради.
Напишіть мені okolisnyk@gmail .com Перешлю текст програми.
Стрічка RSS коментарів цього запису