Хоча за календарем і настала зима, стовпчик термометра вперто тримається на плюсовій температурі. Проте, незважаючи на це, сезон зимової спортивної та любительської риболовлі розпочинається 1 грудня. На цей час риба стає менш активною. Любителям порибалити необхідно знати місця, де дозволено водне “полювання”. Риболовлю дозволено на ділянках рік, де немає зимувальних ям, інформує обласна газета «Нова Доба».
За словами
старшого держінспектора обласного рибнагляду Юрія Трофименка, на Кременчуцькому водосховищі (майже 150 км у межах Черкаської області) на лівому березі вилов риби дозволено на канівському дренажному каналі; у районі мисливсько-рибальської бази “Коробівка” – від урочища “Сороки” до урочища “Старик”; у районі Панського – нижче від греблі Черкаси – Чапаєвка від початку греблі в Чапаєвці до роз’їзду “Панське” і вглиб водосховища на 500 метрів; у районі Ірклієва – на дренажному каналі від Чапаєвки до села Скородистика.
На правому березі рибалити можна в урочищі “Станове”; у заплаві нижньої частини острова Марченка; по рівчаках річки Космахи від її гирла до човнової пристані №1; від південної межі річкового порту до насосної станції “Азоту”; від острова навпроти виходу підвідного каналу лиманного господарства села Худяки до Сагунівської греблі углиб водосховища на півкілометра; від села Сагунівки до 500-метрової заборонної зони Топилівської насосної станції; на 500 м нижче від риббригади села Тіньки Чигиринського району та вглиб водосховища на 500 м.
Рибалки повинні знати й місця, де вилов риби категорично заборонено. Це акваторія в межах від 46 буя вгору проти течії до 72 буя по ширині русла Дніпра – 1 кілометр, загальною площею 1 050 га; в урочищах “Дубове”, “Хімреактивівська яма” та “Чорна яма” на території Липівського орнітологічного заповідника; урочище “Красне” – від 46 буя вниз за течією на 3 км, шириною праворуч від фарватера на 100 метрів та ліворуч – на 1,5 км.
Тим, хто сподівається незаконно рибалити в заборонених місцях, слід пам’ятати, що штрафи зросли в десятки разів. Так, раніше за 1 голову коропа штрафували на 34 грн, тепер – майже на 800 грн.
реклама