У Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області відбулася чергова нарада, у якій взяли участь керівники структурних підрозділів відомства й представники ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». На заході йшлося про результати виконання доручень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру й рішень попередніх нарад. Також визначено завдання землевпорядної служби області на найближчий час. Нараду провели виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога й заступник начальника Дмитро Мироненко.
Пріоритетний напрям діяльності Держгеокадастру – це наповнення Державного земельного кадастру (ДЗК) актуальними даними. Як доповіла начальник Управління державного земельного кадастру Ольга Пазинич, на сьогодні в ДЗК внесено відомості по 705-ти тис. земельних ділянок, зокрема цього року перенесено з Державного реєстру земель до ДЗК дані по 42-ох тис. земельних ділянок. Основними причинами неможливості наповнення Державного земельного кадастру повними й актуальними даними є відсутність матеріалів землеустрою в паперовому й електронному вигляді в місцевому фонді із землеустрою, невідповідність каталогу координат із документації землеустрою картографічним матеріалам Державного земельного кадастру.
Ольга Пазинич зазначила, що керівники структурних підрозділів мають повідомити землевласників і землекористувачів про необхідність внесення до ДЗК відомостей про їхні земельні ділянки, якщо досі це не зроблено, та звернутися до сільських рад, щоб донести цю інформацію до селян – власників і користувачів земельних ділянок.
Ще одне з нагальних питань, яке обговорили під час наради, – це моніторинг земель задля отримання достовірної інформації щодо використання земель сільськогосподарського призначення державної власності, визначення земельних ділянок, право на користування яких можна виставити на аукціон, обстеження стану земель історико-культурного призначення тощо.
«Віднедавна Держгеокадастр здійснює державний нагляд за дотриманням земельного законодавства, використанням і охороною земель усіх категорій і форм власності. Тож працівники структурних підрозділів землевпорядної служби Черкащини зобов’язані повідомляти про факти незаконного використання земель, сприяти державним інспекторам у проведенні перевірок, надавати їм практичну допомогу з виїздом на місце перевірки, залучати в разі необхідності спеціалістів землевпорядних організацій до проведення геодезичних обмірів», – наголосила Ольга Залога, доручивши керівникам підрозділів у районах терміново надати оновлену інформацію про використання й стан земель.
На нараді землевпорядники області розглянули питання надання землі учасникам АТО й збільшення резерву масивів для атовців, стан екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, проблемні питання в реорганізації територіальних органів Головного управління Держгеокадастру та інші.
Прес-служба Головного управління
Держгеокадастру у Черкаській області
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису