Необхідність обрати екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту викликана застарілими законодавчими нормами, сказав народний депутат від фракції Партії регіонів, колишній міський голова Черкас Володимир Олійник в ефірі телеканалу ТВі.
"Слідчий діє на підставі закону. Якщо є кримінальна справа, то за нею потрібно прийняти рішення - або запобіжний захід, або письмове зобов'язання. Так ось письмове зобов'язання береться у людини, яка повинна приходити до слідчого на виклики і не змінювати місце проживання. Письмове зобов'язання не може бути задіяно, значить, потрібно задіяти запобіжний захід. Серед них: підписка про невиїзд - безглуздий захід, застава - безглуздий захід. І слідчий робить подання про арешт, він зобов'язаний це зробити. Якщо слідчий і суддя будуть діяти поза рамками закону, то у них будуть проблеми", - заявив Олійник.
Він нагадав, що чинний кримінально-процесуальний кодекс було прийнято в 1961 році, а тому його норми не відповідають вимогам сьогоднішнього дня.
Парламентарій також повідомив, що влада сподівається в 2012 році прийняти новий кодекс, який буде якісно новим документом, що передбачає рівноправність сторін і дозволяє поступово вводити в країні суд присяжних.
Шевченківський райсуд Києва у четвер задовольнив подання слідчого СБУ про обрання щодо вже заарештованої раніше по "газовій справі" екс-прем'єрки Юлії Тимошенко запобіжного заходу у вигляді арешту у зв'язку з розслідуванням справи корпорації Єдині енергосистеми України (ЄЕСУ). Відповідне рішення суд виніс на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО в четвер.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису