– Для влади ця програма дає можливість повністю контролювати громадський транспорт, – пояснили розробники. – За її допомогою можна буде чітко відслідковувати рух усіх автобусів і тролейбусів: напрямок, швидкість, час перебування на зупинках. Система також фіксує можливі порушення: перевищення швидкості, сходження з маршруту, порушення графіку, перебування на зупинці більше 1 хвилини, проїзд повз зупинку. Система працює автоматизовано. Вся інформація систематизується й формується у звіти.
Система працює також для пасажирів. Можна буде зайти на інтернет-сайт Busway, обрати потрібну зупинку та маршрут – і дізнатися, через скільки хвилин підійде необхідний автобус чи тролейбус. Крім того, можна подивитися, які зупинки є на маршруті. Це – те, що пропонує і MapaMagic, але Busway поки що не має мобільного додатку.
Система працює за допомогою GPS-трекерів українського виробництва, які мають свою пам’ять і батарею на випадок того, що у транспортному засобі зникне електроенергія. Крім того, в кожному автобусі буде планшет для зв’язку водія із диспетчерською.
У плані розробників Busway – створення єдиного диспетчерського центру, який регулюватиме не тільки рух громадського транспорту, а й роботу служб реагування, вивезення з міста сміття, пересування комунального транспорту, дорожньої техніки тощо.
Поки що розробники закупили два комплекти обладнання (2 трекери і 2 планшети) й протестували їх на двох черкаських тролейбусах. Передбачається, що в разі запровадження системи на всьому громадському транспорті Черкас трекери і планшети закуповуватимуть перевізники. Нині вартість комплекту – близько 4,5 тис. грн.
Серед перспектив розвитку системи – запровадження своєї системи електронного квитка (на додаток до вже наявної ПриватБанківської), оголошення зупинок, зовнішнє оголошення номера автобуса/тролейбуса, який прибув на зупинку (для людей, які погано бачать), візуальне відображення в салоні інформації про зупинки, відображення на зупинках часу прибуття транспортних засобів, контроль пасажиропотоку за допомогою різних датчиків (скільки людей і де входять і виходять), контроль безпеки (чи закриті двері) тощо.
Розробка Busway забрала у авторів-студентів близько півроку. Робота велася за сприяння управління транспорту міської ради.
Презентація системи Busway викликала подив у лідера групи розробників MapaMagic – Віктора Євпака. За його словами, розробка системи такої складності вимагає багато часу й залучення багатьох досвідчених фахівців.
– Я розглядаю це як саботаж системи MapaMagic, – сказав пан Євпак. – На мою думку, цю систему зробили не ці двоє хлопців. Її розроблено не в Черкасах і не цими людьми.
Виникли запитання й у представників громадськості. Їх цікавило, чому управління транспорту не опублікує технічні вимоги для системи управління громадським транспортом, якщо така система місту потрібна, щоб усі охочі взяли участь у розробці альтернативних проектів. Незрозуміло, чи працюватиме система з великою кількістю транспортних засобів, скільки коштуватимуть тарифні пакети мобільних операторів, котрі обслуговуватимуть систему тощо.
Особливо вражав стиль ведення презентації, який застосовував заступник міського голови Руслан Сотуленко. На запитання, які звучали з боку конкурентів і громадськості до розробників Busway, він відповідав сам – у тому дусі, що «це нікому не цікаво», «це – зайві технічні деталі», «про це ви можете поговорити після завершення презентації» тощо.
Руслана Сотуленка намагався перекричати Віктор Євпак. У результаті розробники часто не мали можливості дати відповіді на запитання та закиди на їхню адресу, хоч і демонстрували таке бажання. Як наслідок – презентація, по суті, перетворилася на скандал.
реклама
Коментарі
Кажуть, як здається, то хреститися треба. Не знаю, правда, чи поможе... На мою думку, тут питання скоріше до міської влади, чому досі не опубліковане технічне завдання і не оголошено конкурс на розробку і впровадження системи. Таке враження, що міській владі система контролю міського транспорту не тільки не потрібна, а навпаки, заважає. Щодо систем, які обговорювалися - без чіткого технічного завдання неможливо сказати, підходить та чи інша система, чи не підходить. Говорити про те, що одна система краща чи гірша за іншу без технічного завдання просто некоректно. Також непогано було б порівняти вартість необхідного обладнання для ДОСТАТНІХ функцій системи (знову ж таки повертаємося до техзавдання), вартість впровадження та експлуатації систем.
Нужно Изивей у нас сделать
По деяких параметрах - вони саме то по "стандарту". Я не про "розумові здібності", єслі шо, а про ранню звичку 3,14діть
Стрічка RSS коментарів цього запису