реклама

реклама

На Черкащині біля села Будище вже майже помер тисячолітній дуб. Лікувати його немає кому, бо через бюрократичну тяганину незрозуміло, хто ж має за нього дбати, інформує "Прочерк".

Дубу, що майже засох і нині має лише одну зеленіючу гілку, – тисячу років. Він один з трьох так званих дубів Шевченка, що було вказано ще у 1993 році, коли подавався перелік об’єктів для створення державного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» (нині це Національний заповідник).

67671111

Цей віковий дуб, як вказано у документі за підписом представника президента України в області Костянтина Ястреба (наданий Департаментом культури та взаємозв’язків з громадськістю), "розташовувався в Будищанському лісі" за двома ставками, що біля маєтку Енгельгарда. Всього поряд з маєтком числиться три віковічні дуби і в дупла якихось з них, за переказами старожилів, Шевченко ховав свої малюнки, коли був «козачком» в Енгельгарда.

Генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко розповідає: ще за часів президентства Віктора Ющенка, у 2004 році фахівцями дендрологічного парку «Софіївка» було проведене обстеження дубів Шевченка, у результаті чого було зроблено висновок про необхідність проведення лікування дерев. У 2010, 2013 та 2016 роках працівники Національного університету біоресурсів і природокористування України також досліджували дуби і наголошували на необхідності їх лікування. Вона показує купу паперів. Роз’яснює, перш ніж щось робити, мусить зібрати всі об’єкти під крило заповідника. А якраз дуби, нібито й не належать до заповідника, бо розташовані на землях ВСП Шевченківський коледж Уманського національного університету садівництва. Саме ж помираючий дуб, можливо, розташований навіть не на територіях університету, а на території лісництва. З’ясувати це в заповіднику не вдалося. Керівниця заповідника писала листи в Міністерство, в облдержадміністрацію. Поки марно...

Нині розібратися в ситуації приїхав новопризначений директор департаменту Олександр Шабатін. Новий керівник департаменту схвильований ситуацією не лише щодо стану дубів, а й щодо багатьох об’єктів культурної спадщини в цілому. Зокрема, він наголосив, що слід негайно навести лад з документацією та залучати фахівців до лікування історичних дубів. Очевидно, що звертатимуться з цього питання будуть до Міністерства, адже заповідник є національним, тож підпорядкований напряму Києву. Шабатін був стурбований тим, що досі через паперову тяганину не була надана належна допомога віковим деревам та порадив також залучати спонсорів, які б полікували дуб.

«Прочерк» звернувся до Уманського національного університету садівництва та до обласного управління лісового і мисливського господарства. Обидві установи пообіцяли сьогодні надати інформацію щодо того, хто ж повинен дбати за дуб, який так потребував лікування.

Разом з тим, фахівці-екологи з дендропарку «Софіївка» повідомили, що швидше за все, помираючий дуб вже не вдасться врятувати навіть після інтенсивного лікування.

реклама

Коментарі  

 
+3 #4 Зі стелі писали роки? 07.08.2017 14:24
Що за чуш?! На Черкащині є один-єдиний дуб, якому тисяча років - і знаходиться він не в Будищі Звенигородськог о району, а в Буді Чигиринського, у Холодному Яру!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #3 стабилизец 07.08.2017 13:18
нафига эти управления, заповедники, лесничества, университеты, если всем на все пофиг.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #2 Даю наказ! 07.08.2017 12:33
або лісівників, або все керівництво уманського університету послати на Соловки!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #1 інакше кажучи, ніяк 07.08.2017 12:27
За фактом халатності відкрити кримінальну справу та винних притягнути до відповідальност і.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100