Перший в області Центр надання паліативної та хоспісної допомоги поповнився новим устаткуванням. Майновий фонд закладу збільшився на 45 функціональних ліжок та стільки ж приліжкових тумбочок-столів. Це стало можливим завдяки цільовій допомозі Української діаспори в Баварії за підтримки німецьких лікарів та Благодійної організації Благодійний фонд «Міжнародна асоціація підтримки України».
Завдяки отриманому устаткуванню, Центр зможе приймати до 50 паліативних пацієнтів. На сьогодні ж у закладі мають технічну можливість допомогти 10 невиліковним хворим. Про це інформують в Черкаській ОДА.
Перших пацієнтів заклад прийняв ще у середині вересня. Відтоді він працює у тестовому режимі. З 1 грудня у Центрі завершать повну комплектацію працівниками. Офіційно ж розпочнуть роботу з нового року, говорить керівник закладу Віктор Парамонов.
Надалі, окрім онкологічних хворих, у закладі прийматимуть людей з невиліковними неврологічними захворюваннями. Для цього вже ввели посаду для профільного фахівця. Загалом щорічно в області потребують спеціальної паліативної допомоги близько 4 тисяч хворих, зокрема й дітей. З них майже 2,4 тисячі осіб – онкохворі.
Декілька тижнів тому вперше за історію незалежності України Верховна Рада на законодавчому рівні ввела поняття «паліативна допомога». Загалом же над розвитком паліативної допомоги на Черкащині працюють з 2015 року. Саме тоді була прийнята обласна програма.
– Завдяки українським діаспорянам, зокрема сприянню черкащанки Інни Флорянчик, та за підтримки німецьких лікарів наш хоспіс отримав дороговартісне, а головне – необхідне устаткування. За попередніми оцінками комплект спеціалізованого ліжка та приліжкової тумбочки вартує до 1,5 тисячі євро. Ця україно-німецька гуманітарна допомога дасть старт наповненню хоспісу як коштом обласного бюджету, так і за сприяння меценатів, – інформує заступник голови ОДА Ярослав Березань.
Як зазначає «Прочерк», Інна Флоріанчик народилася в Черкасах, живе і працює в Німеччині та здобуває другу вищу освіту в ЧНУ ім Б. Хмельницького. Дівчина досить соціально активна. Про це вона розповіла редакції видання, яке звело її з представниками обласної влади.
– Я тішуся тим, що мені вдалося практично підтримати цей надзвичайно необхідний проект, за ініціативою головного лікаря закладу Віктора Парамонова в паліотивно-хоспісному напрямку. Ці багатофункціональні лікарняні ліжка, спеціальні матраси, тумби і решта медичних меблів – є результатом успішної співпраці ініціативних представників Української діаспори на Півдні Німеччини: особливо, дякуючи Отцю Богдану Пушкару, Благодійному Фондові «Міжнарожна Асоціація підтримки України», Вікторії Левінській та багатьом іншим людям. Я переконана, що дієва та підтримка, яка спрямована саме локально. Допомога тим людям, які її потребують – це шлях до гуманізму, соціальної справедливості і миру. Саме тому, я свідомо підтримую існуючі ініціативи в моїй рідній країні, особливо в місті, де я народилася. Сподіваюсь, що це тільки початок в подальшому постачанні матеріальних ресурсів і заходів, для завершення будови паліативно-хоспісного центру в Черкаській області, – розповіла черкащанка «Прочерку».
реклама
Коментарі
Ти або й справді дурний,Пєтькови ч, або у тебе невиліковний комплекс неповноцінності . Німеччина на голову вища вища в економічному розвитку за будь-яку країну Європи, за винятком Великобританії - і так вже протягом кількох століть. У рамках Євросоюзу неодноразово надає допомоги сусідам - і не тільки Східній Європі, яка недавно вискочила з-під совка, а й таким країнам як Греція та Італія.
Що поганого у тому, що до лікарні завезене німецьке устаткування? Причому, якби ти, переляканий, читав не тільки заголовок, то побачив би, що "німецькими благодійниками" неоковирно названі черкащанка, яка зараз працює в Німеччині та Українська діаспора Півдня Німеччини.
А якщо ти вважаєш, що "усьо пропало" - вдарся своїм дурним лобом об стіну - "полєгчаєт"!
Те, що ти змолов - чмошна хасапська байка
Совок абсолютно нічим не кращий за нацистів - дві однакові людожерні системи.
- Хлеб, яйки, млеко есть?
- Нет, нихт. Вот как вы в сорок первом все забрали, так с тех пор
и ничего нет...
- Тогда получай гуманитарную помощь...
Стрічка RSS коментарів цього запису