реклама

реклама

У с.Легедзине Тальнівського району Черкаської області та його околицях археологи відкопали останки 12 солдатів, загиблих наприкінці липня – на початку серпня 1941-го року. Про це повідомляє видання Zmi.ck.ua з посиланням на завідувача сектору археології та охорони культурної спадщини ДІКЗ «Трипільська культура» Олександра Назарова.

1509957986-623

133171 Із 12 солдатів – щонайменше два офіцери, прізвище одного – лейтенанта, відомо завдяки добре збереженій записці в медальйоні – Кудряшов Костянтин Андрійович з Москви.

«Мало інформації ми маємо і з трьох загиблих досліджених археологічно. Один взагалі був лише в білизні, один тільки в гімнастерці (взуття і ознаки наявності галіфе були відсутні). Виходячи з гудзиків, він належав до рядового складу РСЧА. Ще один (він на фото), хоч і мав і взуття і галіфе, але в кишеньці для медальйона мав лише мідяки. На відміну від решти, цього загиблого дуже вдарили по голові продовгуватим важким предметом», – зазначив Олександр Назаров.

Цікаво, що в правій кишені галіфе він мав три ключі і такий знайомий усім авто-мото-вело власникам ковпачок. Виходячи з ґудзиків, він, найімовірніше, мав відношення до НКВС (прикордонників) і явно пересувався не пішки, хоча і мав на ногах ремонтовані черевики.

«Сусіди і нинішні власники розповідають, що документи в загиблого забрала при похованні тодішня господарка городу, на якому його й поховали, і після війни до нього приїздили на могилку родичі десь із Полтавщини. На жаль жодної інформації про це в сільській раді чи в школі чомусь нема», – написав археолог.

23168044_2019513981598173_6067689478155059746_n

реклама

Коментарі  

 
+10 #16 Народ 07.11.2017 16:18
Цитую Люди:
Вічна пам'ять ГЕРОЯМ!

Вдогонку.
А сколькі ще не знайдених, безвісті пропавших? Тільки за пару місяців 31 знайшли.
Так і до 21 мільйона загиблих можна дотянути

Рештки 18-ти воїнів Робітничо-Селянської Червоної Армії перепоховали у Каневі, повідомляє телеканал «ВІККА». Історики впевнені: бійці загинули у 1941-му, під час оборони міста. Знайшли їх випадково

За адресою Менделєєва 16/2 в Черкасах працівники храму Святого мученика Анатолія УПЦ КП виявили мішок із залишками людини. Крім кісток і черепа в мішку була каска з боєприпасами до стрілецької зброї часів Другої світової війни.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #15 Народ 07.11.2017 16:08
Цитую Люди:
Вічна пам'ять ГЕРОЯМ!

А коммуністам, НКВЕДістам і особисто Сталіну - прокляття.
Тому, що народ за бидло тримали. Ну пропали 12 військових безвісті, закопали десь на городі і нічого. Як казав Жуков - баби ще нарожають. А батькам загиблих ні шани, ні допомоги, а ще таких пропавших безвісті у зрадники записували. Ось тому і немає у списках загиблих цього москвича.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #14 Черкащанин 07.11.2017 14:49
Слава тим, хто загинув у бою проти окупантів - проти падлюк, які посягнули на чужу землю.
Їх подвиг не забутий: перемогли фашистів - переможемо й рашистів!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #13 Озвучу версию 07.11.2017 14:00
Цитую Запитання:
Цікаво, хто саме вбив НКВДиста "продовгуватим важким предметом"? Чому тільки він не пограбований? (німці галіфе і взуття з убитих не знімали, щоб доношувать)

Монеты в кармане и ключи от автомобиля(мото цыкла?), которого уже не было - иначе искали бы ключи - говорят о том, что это был 1941-й, в 43-44-м с копейками в карманах не ходили.
Поэтому могли и "свои" (подтверждение - мародерство по одежде и обуви) стрелять - если отступающие попали на заградотряд НКВД. Ну, а убитый "тяжелым предметом" рядовой НКВД мог заступиться или отказаться стрелять в своих.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #12 Шкода всіх загиблих 07.11.2017 12:22
Поки лейтенант-москвич Кудряшов разом із невідомим з НКВС гинув у полі - для колишнього Гітлерового дружка Сталіна рили підземні бункери на території московського Ізмайловського звіринця і на Уралі - там, де зараз викопали нору для пукіна на випадок ядерної війни.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #11 Запитання 07.11.2017 12:13
Цікаво, хто саме вбив НКВДиста "продовгуватим важким предметом"? Чому тільки він не пограбований? (німці галіфе і взуття з убитих не знімали, щоб доношувать)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #10 Я черкащанин 07.11.2017 11:08
Цитую ?:
Яким боком Трипільська культура до війни.Чому не відділ пошуку загиблих войнів?бардак

Якби це був найбільший бардак у нашій країні,то ще й нічого.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #9 Я черкащанин 07.11.2017 11:08
Цитую ?:
Як вийшли на поховання?що будували?часто воїнів викопують,мабут ь прилади спецнаводки придбали