До новорічних та різдвяних свят у обласному краєзнавчому музеї – особливі виставки та майстер-класи. 4 січня черкаських дітей та їхніх батьків учили робити солом’яних павуків. Та ці фігури лише звуться павуками, а насправді є домашніми оберегами.
Поки діти слухали цікаві розповіді, їм роздавали матеріали для роботи – солому, нитки і циганські голки. 7-річну Ксенію та 5-річну Настю на майстер-клас привела бабуся Ірина Анатоліївна. Жінка каже: діти вперше на такому майстер-класі в музеї, але люблять майструвати щось своїми руками.
– Я ходжу на гурток, вчуся шити одяг лялькам та іграшки. Тепер хочу спробувати зробити щось цікаве із соломи, – каже Ксюша.
Тим часом, Марія Хоменко радить: зробленого власноруч солом’яного павучка слід повісити біля дверей. Здавна існує повір’я, що коли в оселю заходить людина з недобрими помислами, павук вбирає в себе весь негатив. Так само він може допомогти й при хворобі – варто лише трохи біля нього постояти. Саме тому в кінці року його треба спалити, а натомість виготовити нового.
– Вважалося навіть, що можна ділитися з павуком своїми проблемами, і тоді вони швидко вирішуються, – зацікавлювали дітей музейні співробітники. – Павуків робили цілою родиною – кожен сплітав свою частинку і потім її компонували в цілу фігуру.
Різноманітні майстер-класи за участі музейних працівників та народних майстрів Черкащини в обласному Краєзнавчому музеї вже стали традицією, зауважує заступник директора музею, заслужений працівник культури України Тетяна Кайдалова.
– Діти навчаються виготовляти різноманітні новорічні прикраси, писанки, іграшки. Ми практикуємо такі заходи вже кілька років, – розповідає.
12 січня о 14.00 тут відбудеться ще один майстер-клас – з виготовлення паперових янголят. Усі охочі можуть відвідати його безкоштовно.
А поки що в музеї триває ще й святкова виставка – «Дарунок як свято». Вона складається з кількох частин. Одна з них – це вироби народних майстрів, які можна використовувати в якості подарунків, інша – ручні вироби черкаських дітей. А окреме місце тут займає виставка новорічних іграшок. Їх зібрали у жителів міста.