реклама

реклама

У Тальнівській центральній бібліотеці відбулася презентація нової книги Вадима Мицика та Володимира Мовчана «Полковник Петро Дерещук: «Всю Душу За Волю України». Як зазначають автори, це «оповідь про боротьбу за самостійну Україну на терені історичної Уманщини у 1920-х роках, про отаманів, повстанців та настрої людей».

01052018234311600416

Про це інформують «Вісті Черкащини».

Представляв книгу один із авторів Вадим Мицик. Вадим Федорович згадав про героїчні події 100-річної давності. Серед них і перемогу Вільного Козацтва над російськими зайдами на станції Бобринській (тепер імені Т.Шевченка), і про повстанський рух. Детально зупинився на пошуковій роботі про життя і діяльність «найгуманнішого отамана України», як називали вороги уродженця Вишнополя Петра Дерещука. Зазначив, що на початку 90-х років першим ознайомився із матеріалами його справи, яка зберігається в архіві Служби безпеки України. Власне, ці матеріали і лягли в основу книги.

– Це дослідження вагоме тим, що вперше показало роль Петра Дерещука і підпорядкованих йому козаків та отаманів у боротьбі за українську державність, відкрило молодим дослідникам нові імена борців за волю України, – зауважив дослідник української революції 1917-1920 років Олег Шатайло.

Слова вдячності одному із авторів висловив і директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. Крім іншого, Владислав Васильович провів цікаве спостереження: «1918 рік. Муравйов напав на Україну. У нас сила-силенна людей, які із зброєю повернулися із війни. Але збройну боротьбу проти окупантів проводить купка відчайдухів, таких як отаман Дерещук. Більшість тодішньої «вати» із зброєю в стріхах сиділи і чекали, що далі буде. Цих героїв, які чинили спротив перебили, а потім ті, хто не став до боротьби, померли в голодовку. Отож, якась частина вини за колишню втрату державності лежить і на них».

Думками про книгу поділився і ветеран російсько-української війни Андрій Цибулько. Він зазначив: «ля мене, як і для багатьох, був відкриттям детальний опис повстанських подій, які відбувалися на території Тальнівщини, Уманщини, Звенигородщини».

Про шаулиського отамана Ковальчука і про ставлення до нього односельців, розповів заслужений працівник культури, голова літературно-мистецького об’єднання «Передзвони» Микола Вовк.

– Ця книга, як і все, за що береться Вадим Федорович, зроблена до ладу. Вона написана гарною, соковитою українською мовою. Лексика – наша, народна. – починає виступ голова райкому профспілки працівників освіти Людмила Нестругіна – Вона дякує за працю, яка вкрай необхідна освітянам Тальнівщини.

Спеціально на захід приїхав одинадцятикласник Соколівоцької школи Андрій Драгомощенко. Він сидів і уважно слухав розповіді. А в кінці попросив слово, щоб подякувати Вадиму Мицику.

Це зворушило присутніх і додало впевненості дослідникам, що вони роблять потрібну справу.

Зауважимо, учасники презентації ознайомилися із матеріалами про Петра Дерещука та отаманів краю, а також із графікою талановитого ватутінського художника Василя Галетка.

Ініціатором і організатором заходу була завідувач відділом методико-інформаційної роботи бібліотеки Ніна Діякевич. Провела захід Ніна Токар.

010520182343123083785

реклама

Коментарі  

 
-1 #2 Ти був-був? 04.05.2018 08:14
Цитую Чом-чому:
А чому ж ніхто не подякував другому відомому автору?

А ти там був - і знаєш все, що там говорили?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Чом-чому 03.05.2018 22:36
А чому ж ніхто не подякував другому відомому автору?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100