Після ретельного вивчення ситуації з ліквідацією муніципального оркестру голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб запропонував ідею оптимального вирішення проблеми – приєднати основний склад колективу до оркестру обласної філармонії. Тобто, до вже наявного в Черкаській обласній філармонії камерного оркестру приєднається духовий, утворивши, таким чином, симфонічний. Однак і камерний, і духовий оркестри й далі діятимуть, як окремі самодостатні одиниці зі своїми концертними програмами.
Після того, як рішенням сесії від 2 лютого 2012 року №3-563 міська рада припинила юридичну особу Черкаський муніципальний духовий оркестр шляхом приєднання до Черкаського міського Будинку культури ім. Івана Кулика, на думку самих музикантів, просто знищило б оркестр. Зважаючи на це, митці звернулися за підтримкою до очільника області. Сергій Борисович відповів однозначно: «Не можна руйнувати те, що є!» і дав доручення вивчити ситуацію й можливості збереження оркестру.
Управління культури облдержадміністрації створило робочу групу, до якої залучили заслужених працівників культури, заслужених діячів мистецтв, народних артистів України, відомих представників культури області. Вивчивши всі аспекти, комісія дійшла висновку, що запропонована міськвиконкомом реорганізація фактично ліквідує оркестр і, як наслідок, призведе до поповнення лав безробітних Черкащини на 24 особи (саме стільки музикантів працює в колективі на основному місці роботи).
Громадськість майже одностайно стала на захист оркестру. Негативно ставиться до припинення фінансування Черкаського муніципального духового оркестру творча інтелігенція міста. До обласної державної адміністрації впродовж січня 2012 року надійшла низка звернень працівників культури з проханням допомогти у вирішенні долі творчого колективу. Усі публікації у засобах масової інформації спрямовані на підтримку і збереження статусу духового оркестру. Тому пропозицію приєднання до камерного оркестру філармонії підтримали й обласна влада, й митці.
– Я вважаю, що ухвалено єдино правильне рішення. По-перше, знімається напруга. Люди й далі отримуватимуть заробітну плату, адже вони, як сказав Сергій Борисович, хочуть їсти щодня, як і всі ми. По-друге, підсилюється камерний оркестр, перетворившись фактично на симфонічний. А про це давно мріє Черкащина. І, по-третє, буде збережено професійний духовий оркестр, – прокоментував ситуацію начальник управління культури Черкаської облдержадміністрації Василь Марштупа.
– Я знаю, що це додаткові турботи, додаткові фінансові питання для філармонії, але ж це не лише збереження колективу, а й підвищення статусу оркестру. Музикантам це буде цікаво, до того ж, духовий оркестр зможе мати свої самостійні програми – саме таким було доручення Сергія Борисовича. Нам треба працювати для Черкащини, для туристів. Це та користь, яку я бачу від злиття двох колективів, – поділився своїм баченням директор Черкаської обласної філармонії Антанас Петраускас.
Його думку поділяє і художній керівник філармонії Олександр Дяченко.
Директор муніципального духового оркестру Валентина Лич більш стримана у своїх прогнозах:
– Я за те, щоб духовий оркестр зберігся, як духовий. Хай він буде при філармонії чи ще десь, головне, щоб зберігся.
Наразі всі аспекти втілення в життя цієї ідеї вивчають і узгоджують фахівці. Рішення буде ухвалене згодом, інформує прес-служба Черкаської ОДА.
реклама
Коментарі
Pupsik також нормальний чоловік, жаль тільки що пупсик...
Аеропорт, річпорт, зараз ось оркестр....
Потім вкладає в них гроші, бачить, що виходить ерунда, бо бабла йде багато а толку мало. Після цього і сам не знає, що із цим робити.
Аеропорт зараз висить у повітрі, річпорт ніби пробують продати.
Оркестр запихнуть у філармонію, оскільки грошей не має, то утримувати 40 людей буде сама філармонія. А через рік Тулуб буде шукати способи, як від цього оркестру позбавитися.
Стрічка RSS коментарів цього запису