За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 25.05.2018 року з початку року виявлено 105 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 8,5.

Хвороба реєструвалась на 17 адміністративних територіях, зокрема в Золотоніському районі – 26 випадків, м.Черкаси та Городищенському районі по 18, Тальнівському районі – 9, К.-Шевченківському районі – 8, Канівському районі – 6, Лисянському районі – 4, Кам’янському та Черкаському районах по 3, м.Умань та Звенигородському районі по 2, мм.Сміла, Ватутіне, Драбівському, Жашківському, Маньківському та Чорнобаївському районах по 1.

-ONCgF-btko

Серед захворілих осіб – 36 дітей віком 0-17 років.Найбільша середня питома вага хворих дітей у віковій групі 5-9 та 10-14 років – 22,2%. Друге місце посідає вікова група від 0 до 1 року та 1 – 4 роки – 19,4%, третє діти віком 15- 17 років – 16,8%.

З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 36,2%,не вакциновані складають 35,2%, дві дози – 22,9%, одну дозу отримали – 5,7%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Профілактика полягає в підтримці рівня здоров’я в належному стані та не допущення виникнення захворювань.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що єдиним заходом попередження кору на сьогодні є вакцинація населення.

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) - у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100