Люди потерпають від диму асфальтного заводу в селі Косарі на Черкащині. Уже понад 10 років як викиди місцевого підприємства отруюють життя тутешнім мешканцям. Селяни запевняють, що завод працює нелегально, а систем фільтрації там немає. Екологи вже приходили з перевіркою до підприємства, проте на зауваження там не відреагували. Ситуацію з'ясовув "5 канал".
Юрій Роздобудько мешкає на околиці села неподалік асфальтного заводу. Каже: через шкідливі викиди в атмосферу почувається зле: "У мене воно на нервову систему так діє… Я не знаю, втрачаєш наче, на голову ніби тисне щось, як дурний, руки-ноги не знаєш, куди діти".
Асфальтний завод у Косарях запрацював ще у 80-х роках. Нині ж підприємство працює кілька днів на тиждень. Проте мешканці вимагають повністю зупинити його роботу. Бо їм дошкуляє таке сусідство.
"Дим, запах дуже такий їдкий. Іноді вранці встаєш, відчиняєш двері – то і нудить, і голова болить від різкого запаху… Дуже переживаємо, як же дітям тут. І садочок у нас тут є, багато діток", – бідкається Світлана Євдокименко.
Люди скаржилися на підприємство місцевій владі. Голова села переконує: завод працює нелегально. Адже громада не узгодила дозволу на викиди в повітря. Зверталися селяни і до обласних екологів. Природоохоронці виявили низку порушень. Серед них – перевищення рівня формальдегідів, оксидів вуглецю та азоту в повітрі.
"Не виконуються умови дозволу на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, немає дозволу на спеціальне водокористування, відсутні будь-які документи, які посвідчують право володіння або використання земельної ділянки", – перераховує начальник Держекоінспекції області Сергій Поліщук.
На території підприємства – ні керівництва, ні охорони. Проте бачимо, що обладнання нещодавно використовували, а на землі розлита речовина, схожа на смолу. Керівник підприємства телефоном пояснив: на посаді лише кілька днів. Зі справами заводу лише ознайомлюється.
Екоінспектори вже притягували керівництво заводу до адміністративної відповідальності і вимагали виправити недоліки. Нині планують провести повторну перевірку. В разі невиконання вимог звертатимуться до господарського суду з позовом про заборону роботи підприємства.
реклама