реклама Делікат

Підземні об’єкти, розкопані на території Черкаської ЗОШ №3, які заступник міського голови Ігор Коломоєць назвав «катівнями» часів сталінського СРСР, відразу загорнули, навіть не показавши історикам.

35439680_1700528570015475_8226229661793779712_n-710x434

Про це пише «Вичерпно».

Нагадаємо, вчора на своїй сторінці у «Фейсбуці» пан Коломоєць виклав фото знайдених у середмісті Черкас «катівень». Ідеться про виявлені під час виконання ремонтних робіт на подвір’ї школи залишки цегляних приміщень. Чиновник відразу заявив, що це «катівні НКВС». Потім у відредагованому дописі вони перетворилися чомусь у «катівні ГУ НП», а відтак – в «одиночні камери прокуратури (з 1923 по 1933 Верховного суду, з 1933 генеральна прокуратура СРСР)». «Саме вони стали причиною деформації плиткового покриття. Унаслідок цього покриття просіло», — прокоментував заступник.

Оприлюднені фото викликали неабиякий резонанс серед фейсбук-спільноти. Версії лунали різні — від того, що це підвали «будівлі суду» до того, що в тому кварталі був приватний сектор із підвалами.

Разом із тим, фахівцям знайдені «катакомби» так і не показали — швиденько все загорнули.

– Я туди ходив, але вже все було засипано, — розповів у коментарі нашому виданню історик, археолог Михайло Сиволап. — Я сподівався, що зможу там покопатися, знайти артефакти, які могли б підтвердити хоч одну з версій. Але поки я побачив ті фото, поки доїхав туди, то там уже все загорнули.

Про те, що ж то могли бути за будівлі, Михайло Павлович говорити не береться:

– Стосовно НКВС — їхні філіали могли бути всюди, все могло бути, але знову ж таки, немає ніякого фактажу. Не знаю, на яку інформацію посилається заступник. Єдине, що можу сказати, судячи з того, що я бачив на фото — ті приміщення приблизно столітньої давності.

Ця сенсаційна «знахідка» спонукає до думки, що історія Черкас залишатиметься кожен раз куцою, коли щойно розрите ми будемо нашвидкоруч заривати, — вважає кандидат історичних наук Сергій Шамара.

– На одних легендах не зробиш туристичних родзинок. Якщо вже предметно, то різні версії щодо тих кімнат могли б бути, допусти туди археологів… А говорити про це без фактажу немає сенсу, — прокоментував він.

Чому «катівні» так швидко сховали під шаром піску від громадськості та істориків — незрозуміло. Певне, спішили з ремонтними роботами… «Плитка понад усе», — підсумували черкащани в коментарях.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #5 рівень кадрів 20.06.2018 18:49
ну,просто ,офігеть. Пан Коломоєць,а ви ,як чиновник,не розглядали варіант перспективного ремонту і викоритання цього приміщення під музей (наприклад археології) або галерею вишиванок ( в які ви так любите одіватись). Центр міста -такі обекти приваблюють туристів. Чи у Вас на горизонті тільки плитка?
Якби у себе на приватній ділянці відкопали старий підвал зі стінами із керамічної цегли (які ще 100 років простоять) і старими арками ,влаштували там, мабуть, винний погріб?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #4 Розум 20.06.2018 07:34
Цитую Fox:
Бо то не катівні, то й закопали, бо за слова треба віповідати. Бовдури.

Не просто бовдури, а пустобріхи.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #3 Пильний 19.06.2018 20:29
А може тому й закопали, що катівні...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Лептоп 19.06.2018 20:14
Хоттабич вилетів і це головне!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+20 #1 Fox 19.06.2018 15:35
Бо то не катівні, то й закопали, бо за слова треба віповідати. Бовдури.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100