реклама

реклама

Розчистка ліній електропередачі  – це робота, яку енергетики не припиняють ніколи. А з квітня її ведуть щодоби по всіх районах області.

1532589459_23

Активна робота продовжується вздовж ліній електропередачі на ділянках Поляна-Сокирне-1 та Поляна-Сокирне-2, що живлять насосну станцію КП "Черкасиводоканал", яка забезпечує водопостачання м. Черкаси. Там бригади високовольтних ліній ПАТ "Черкасиобленерго" вже розчистили понад 14 кілометрів лісу. Завершити роботу на цій ділянці планують до кінця серпня.

1532589366_2

Робота з розчистки повітряних ліній важка і потребує титанічних зусиль, сталевих нервів та міцного здоров'я. Щодня розчистку повітряних ліній на ділянках Поляна-Сокирне-1 та Поляна-Сокирне-2 проводять близько сорока працівників Товариства у складі чотирьох бригад, повідомляє прес-служба ПАТ "Черкасиобленерго".

Окрім бійців служби високовольтних ліній ПАТ "Черкасиобленерго", в невеликому, але бойовому загоні, трудяться представники 8 відокремлених структурних підрозділів – районів електричних мереж.

Охоронну зону повітряних ліній у буквальному розумінні треба відвойовувати від лісу. А оскільки він має природну особливість постійно розростатись і поширювати свої зелені володіння, то і робота по розчистці – вічна боротьба.

1532589446_24

Умовам праці тих, хто проводить розчистку, не позаздриш. Бо валити дерева доводиться у будь-яку пору року і за різних погодних умов. Це люди зі сталевим характером. Судіть самі: палить спека чи мороз проймає до кісток, а енергетики стоїчно виконують свій обов’язок, незважаючи на колючі чагарники, снігові замети, болота.

У проведенні розчистки обох ліній періодично допомагають фахівці ДП "Черкаське лісове господарство". Вони прибирають низькорослі зелені насадження, сприяють в оформленні лісорубних квитків та утилізують повалені дерева.

За планом, завершити розчистку на лінії, що живить насосну станцію КП "Черкасиводоканал", мають до кінця серпня. Працівники роблять все можливе, аби впоратися з цим завданням. У бесіді з робітниками розумієш, в яких непростих умовах вони працюють. Але схоже, що труднощі, які доводиться долати, не тільки не ламають їх бойовий дух, а натомість роблять ще міцнішим.

1532589406_20

- Важко працювати. Зараз літо, спека, зливи. Окрім того, щодня виконуємо чималий об’єм робіт, бо намагаємося зробити якомога більше. У середньому за день прибираємо до ста дерев, - ввів у курс справ Сергій Гордієнко, майстер служби високовольтних ліній ПАТ "Черкасиобленерго", відповідальний за проведення робіт по розчистці траси повітряних ліній Поляна-Сокирне-2.

1532589413_21

А от Микола Михайленко, який вже 10 років працює у службі високовольтних ліній, звернув увагу на дещо інші аспекти:

- Спека - не так важко. От взимку, коли не платили зарплату, от тоді було важко. Зараз ситуація покращилась: вчасно отримуємо заробітну плату, нам почали закуповувати нові робочі інструменти і витратні  матеріали до них. Новий спецодяг видали: каски, чоботи. А перед тим у мене чобіт не було – у кросівках доводилось працювати. Найважче ж у нашій роботі те, що ми працюємо, не зважаючи на погодні умови: у сніг, у дощ, у спеку. Жарко? Ну то й що? Водички попив, трошки відпочив, і працюєш далі. І це легше, ніж коли все у льоду та снігу, а ти повзеш на чотирьох, бо на двох не всюди пройти можеш. А побажання тільки одне, і воно основне – зарплату б нам більшу. Решту ж питань вирішуємо з керівниками в робочому порядку. Вони завжди йдуть нам на зустріч.

1532589449_22

- Разом із працівниками служби високовольтних ліній я всього тиждень, однак робота по розчистці повітряних ліній для мене не нова. Як-не-як, а 11-й рік у районі електромереж працюю, де, в тому числі, займаюся і розчисткою ліній. А найважче, як на мене – це перекур, бо палити кинув (сміється). Важким був період, коли зарплату не платили. Добре, що це вже у минулому, - поділився думками Олександр Бублій, електромонтер з обслуговування повітряних ліній Городищенського РЕМ.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+4 #1 Роман 26.07.2018 21:19
Ну, давайте ще писати про те, скільки дротів кожен монтер замінив, скільки лампочок вкрутив... Розчистка захисної смуги - це поточна робота, не потрібно з неї робити якусь подію. Я з одного боку розумію труднощі працівників, яким не виплачували зарплату і вони працювали на ентузіазмі. Хочеться висловити їм вдячність, що вони не кинули нас напризволяще. Але хочеться також зауважити, що невиплата зарплати, відсутність спецодягу, інструментів, витратних і комплектуючих матеріалів - це свідчення повної некомпетентност і на найвищому рівні керівництва ПРИВАТНОЇ!!! компанії. У нормальній ринковій системі це вже був би банкрут і про цю компанію вже б усі благополучно забули. Та у нас, на жаль, хтось у керівництві держави вирішив, що для України буде цілком нормально мати приватних монополістів. Результат ми бачимо - то залишили без води Черкаси, тепер аналогічна "хлорна" ситуація з іншим монополістом - у заручниках вся Україна... І ніхто не відповів за це...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100