У Черкаській області повністю вирішені питання щодо забезпечення хворих на інсулінозалежний цукровий діабет препаратами інсуліну.
Про це повідомила на підсумковій обласній конференції ендокринологів головний позаштатний ендокринолог Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації Ірина Бондарець.
Лікар наголосила, що при призначенні препаратів інсуліну в основу береться не конкретний виробник, а досягнення стану компенсації цукрового діабету, котрий оцінюється за показником глікозильованого гемоглобіну та сприяє зменшенню частоти ускладнень. Протягом минулого року закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет було профінансовано на 97%.
– На Черкащині нараховується понад 35 тис. хворих на цукровий діабет ІІ типу, половина з яких потребує пероральних цукрознижувальних препаратів, – розповіла Ірина Бондарець. – У зв’язку з незадовільним фінансуванням галузі охорони здоров’я забезпечення населення області пероральними цукрознижуючими препаратами на пільгових умовах здійснюється в обмеженій кількості. Такі пільги мають лише особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та інваліди Великої Вітчизняної війни.
Протягом 2011 року на стаціонарне лікування потрапило 3565 хворих на цукровий діабет. За підсумками роботи, пацієнти із цим діагнозом та його ускладненнями стовідсотково охоплені диспансерним наглядом.
В області активно проводиться робота, спрямована на вдосконалення та впровадження методик навчання пацієнтів і членів їхніх сімей методам само- та взаємодопомоги, а також методам контролю рівня цукру в крові. Так, постійно працює 14 шкіл навчання хворих на цукровий діабет, проводяться групові та індивідуальні заняття з хворими, які ведуть лікарі та медичні сестри відділення, демонструються навчальні відеофільми, проводяться лекції та бесіди з дієтотерапії, самоконтролю та профілактики судинних ускладнень.
Активно працює ряд профілактичних та консультативних кабінетів – «Діабетичної ступні» на базі обласного ендокринологічного центру, кабінет «Діабетичної ретинопатії» на базі відділення Черкаської обласної лікарні та обласне консультативне бюро з патології щитоподібної залози на базі поліклінічного відділення обласної лікарні. Про це повідомляє прес-служба Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА.
реклама