Кадрова ситуація у медичній галузі Черкаської області залишається складною. Про це з посиланням на начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимира Брожика інформує офіційний сайт управління.
Дефіцит усіх лікарських кадрів, на початок 2012 року нараховує 1544 особи. На початок поточного року 9 лікарських амбулаторій функціонують без фізичних осіб лікарів взагалі та 15 - в яких працює лише лікар-стоматолог.
- Не сприяє закріпленню молодих спеціалістів на місцях відсутність житла та перспективи на його отримання, особливо в сільській місцевості, - закцентував увагу Володимир Леонідович. - І рішення щодо подальшої роботи в селі 85 молодих фахівців, які приступили до роботи в 2011 році, після відпрацювання визначеного законодавством терміну в значній мірі буде залежати від тих умов, які молодим фахівцям будуть створені на місцях. У першу чергу – це облаштоване житло. Після багаторічної перерви впродовж останніх років органи місцевої влади розпочали вживати активних заходів щодо вирішення цієї проблеми. Протягом 2011 року для медичних працівників області було виділено 14 квартир в 7 районах області (Городищенський, Жашківський, Канівський, Смілянський, Тальнівський, Чорнобаївський та Шполянський), з яких 11 квартир отримали молоді спеціалісти.
Володимир Брожик, торкаючись теми реформування, одразу окреслив основні заходи, заплановані на наступний рік. Серед них: скорочення фінансово незабезпечених ліжок, реорганізація дільничних лікарень в лікарські амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з ліжками денного перебування та пунктами швидкої медичної допомоги, відкриття лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини на базі 4 ФАПів, відкриття пунктів швидкої медичної допомоги в найбільш віддалених від районних центрів сільських населених пунктах, створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги та створення "госпітальних" округів в межах обслуговування 150-200 тисяч мешканців.
- Сьогодні в області госпітальні округи створюються попередньо, - наголосив Володимир Брожик. - Це робиться для того, щоб після завершення пілотного проекту ми мали можливість реформувати галузь охорони здоров’я згідно проектних рішень у найкоротші терміни.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису