Першим питанням порядку денного засідання колегії Черкаської облдержадміністрації 2 березня був стан виконання Указу Президента «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей». На засідання запросили уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, який цього дня прибув на Черкащину із робочим візитом.
Першою прозвітувати, в яких умовах живуть діти Черкащини, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб запросив заступника начальника служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації Оксану Покатілову.
У своїй доповіді вона закцентувала увагу на тому, що найбільше соціальних сиріт за підсумками 2011 року зафіксовано в місті Черкаси (51 родина) та Золотоніському районі (25). Такі показники, за її словами, в 3,2 рази перевищують середньообласний показник і свідчать про неякісну роботу підзвітних структур із сім’ями, які потрапляють у складні життєві обставини. Викликає занепокоєння соцслужб також епідемія сирітства у 16 районах і містах області, де частка дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування перевищує умовно допустимий 1% дитячого населення в області.
Підсумувала свій виступ представник соціальної служби тим, що кожній дитині потрібне житло, яке складно вирішити у зв’язку з відсутністю у районних та міських бюджетах необхідних коштів.
– У мене виникло питання, – звернувся до Оксани Іванівни очільник області. – Ви начебто зняли відповідальність своїми словами з органів місцевого самоврядування тим, що в бюджетах цих органів відсутні необхідні кошти. А чому вони відсутні? Чому сьогодні немає в районному, міському бюджеті коштів на те, щоб забезпечувати дітей-сиріт житлом.
– Це можна пояснити відсутністю коштів, – відповіла вона.
– Чим пояснити, я не зрозумів? А ви що знаєте місцеві бюджети? Ви їх вивчали? А ви ініціювали це питання перед міськими бюджетами? Усі ж проводили сесії, приймали бюджет на 2012 рік. Написали б прямо: «Пан Зайцев, у тебе стільки дітей-сиріт, які не забезпечені житлом», – пояснив Сергій Борисович на прикладі голови Смілянської РДА. – «У програмі нічого не передбачено. Розглянь, будь ласка, питання і дай мені відповідь». Це, Оксано Іванівно, конкретна адресна робота.
– Ми розробили план забезпечити житлом 30 дітей, – сказала пані Покатілова.
– А скільки в 2012 році буде дітей, які досягнуть повноліття і яких треба забезпечити житлом?
– На сьогодні житло потрібне 120 дітям.
– 120 і 30. Ану, покладіть на ваги. Що це таке? – гнівався Тулуб. – А інші 90 куди подінуться? А цих 30 дітей за рахунок яких джерел ви забезпечуватимете?
– За рахунок місцевих бюджетів.
- А, виходить, що є кошти. Отож-то й воно.
Далі Оксана Покатілова розповіла, що за рахунок обласного бюджету передбачено забезпечити житлом близько 30 дітей соціальним гуртожитком у Смілі.
– А ці 30 окремо від тих інших 30 дітей? – поцікавився Тулуб.
Оксана Покатілова відповіла, що так.
– Тобто 60, а всього 120? Я до чого це веду, Тетяно Федорівно, – звернувся Тулуб до свого заступника пані Прітченко. – Я до конкретики це веду. Добре, дитина досягла повноліття. Ви купили квартиру чи побудували їй хату. Скажіть, меблі треба купити? Чи вона буде на підлозі сидіти. А інше питання: приходять дядьки або навіть не дядьки, а інші якісь, крутіші і, коротше кажучи, забирають цю квартиру. Ну, може, якусь тисячу грошенят дадуть. І що далі, знову поповнюються ряди бомжів? Так чи ні? Дитині 18 років. Куди вона піде? Ми щось думаємо чи ні? Є у вас якісь заходи, розробки, які протидіють цьому чи немає?
Не почувши чіткої відповіді на свої запитання, Тулуб, зітхнувши, дозволив доповідачці зайняти своє місце в залі.
реклама
Коментарі
Я також не заперечував би.
Мовляв який на черкащині потужний керівник, як нагибає усіх дбати про сиріт.
Передайте В. Ф. що тут все гаразд, усі ходять по струні....
Похоже мы вместе слушали лекции В.И Терещенка. Давненько это было.Как уместно и своевременно.
Это из книги выдающегося экономиста Валерия Ивановича Терещенко.
Не чудіть! Цей гнів показний,уже через три хвилини про нього й не згадали.
Стрічка RSS коментарів цього запису