У Черкасах міська влада ініціює навчання голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Начальник відділу сприяння ОСББ Юрій Івченко розповів, що в останні роки у Черкасах активізувалась робота зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, оскільки жителі міста почали усвідомлювати переваги самостійної форми господарювання. Зокрема, на сьогодні в місті існує 121 таких об’єднань, ще з десяток перебуває на стадії оформлення реєстраційних документів.
У той же час Юрій Іванович наголошує, що на зустрічах з мешканцями неодноразово доводилось чути, що вони хотіли б створити об’єднання, але не мають людини, яка б зналась на особливостях ведення господарської діяльності ОСББ, взявши на себе відповідальність голови.
Тому мерія Черкас спільно з ЧДТУ цього року запускає «пілотний» проект навчання менеджерів-управителів для ефективного керування ОСББ.
– Було б краще, аби ми змогли «виростити» таких фахових спеціалістів для роботи в ОСББ, які потім змогли б працювати для своїх же мешканців і сусідів. Адже практика доводить, що дуже багато залежить від того, який буде голова об’єднання, – наголошує Юрій Іванович.
За його словами, на державному рівні розробляється урядова програма, згідно з якою впродовж найближчих років Кабінет міністрів планує всі багатоквартирні будинки перевести в ОСББ. Тому є потреба у підготовці відповідних фахівців, які б змогли очолити такі об’єднання.
Професорсько-викладацьким складом Черкаського державного технологічного університету розроблено програму та науково-методичне забезпечення курсів підвищення кваліфікації голів ОСББ, залучивши до цього кваліфікованих викладачів.
Доцент кафедри менеджменту ЧДТУ, кандидат економічних наук Олена Березіна розповіла, що метою таких курсів є надання найповнішої інформації про юридичні, економічні та організаційні аспекти управління ОСББ.
– Курси розраховані на голів, членів правління та інших фахівців ОСББ або організацій, чия діяльність пов’язана з управлінням та обслуговуванням житлового фонду. А також – власників житлових приміщень, що бажають створити ОСББ, взяти благоустрій та управління будинком у свої руки. Загалом курс буде корисним як для початківців, так і для досвідчених фахівців в галузі управління багатоквартирними будинками – зауважила Олена Юріївна.
Тривалість курсу – два (1,5) місяці, загальне навчальне навантаження, включаючи консультації і самостійні заняття – 172 години, зокрема аудиторних – 68 академічних годин. Вартість курсів – 1200 грн.
По закінченню курсів видається свідоцтво про підвищення кваліфікації.
– Часто роботодавці відмовляються брати на роботу людину, старшу 40-50 років, то ось аби бути головою ОСББ таких обмежень не існує. В інших регіонах України є чимало успішних прикладів господарювання ОСББ, де головою є люди передпенсійного, а подекуди й пенсійного віку. Тому таке навчання – це гарний шанс і можливості професійної реалізації, – зауважив Юрій Іванович.
Про це повідомляє прес-служба Черкаського міськвиконкому.
Після закінчення курсів випускник буде здатен:
• приймати рішення про вибір і зміну способу управління багатоквартирним будинком;
• правильно визначати склад колективного майна багатоквартирного будинку;
• правильно будувати відносини з ресурсопостачальними організаціями (теплопостачальними, водопостачальними, енергозбутовими, газопостачальними), зокрема в частині визначення обсягів комунального ресурсу (теплової, електричної енергії, води, газу) і визначення меж експлуатаційної відповідальності між ресурсопостачальними організаціями та ОСББ;
• розуміти основні засади ціноутворення і тарифної політики в ЖКГ;
• грамотно і ефективно організувати і вести фінансово-господарську діяльність ОСББ;
• готувати і реалізувати проекти в сфері ОСББ.
реклама