Під час свого виступу Посол України Борис Гуменюк підкреслив, що про Голодомор Україна буде завжди пам’ятати, як про страшну трагедію і втрати генофонду, які вже ніколи не поповнити. Дипломат зазначив: значення страшного слова «Голодомор» вже знають в усій Європі і знають, хто вчинив цей страшний злочин проти українців…
Олег Островський, виступаючи після пана Посла, додав, що ті, хто цілеспрямовано вбивав українців Голодом 85 років тому, і зараз продовжують вбивати українців – як звичайною, так і інформаційною зброєю, прагнучи заподіяти лихо нашій землі і нації…
Живою ілюстрацією того, що українці завжди прагнуть миру, були присутні на заході в Посольстві п’ятеро офіцерів-українців з Миротворчих сил ООН на Кіпрі (UNFICYP). Поліцейські UNPOL є невід’ємною частиною Місії ООН і має вирішальне значення для ефективного здійснення її мандату. UNPOL сприяє підтриманню та відновленню правопорядку та співпрацює з військовими та цивільними компонентами UNFICYP, гуманітарних питань та сприяє поверненню до нормальних умов у буферній зоні.
На вечорі пам’яті був командир українського контингенту на Кіпрі полковник родом з Чернігівщини Всеволод Кукуруз, за плечима якого – місії ООН у Боснії, Косово та Ліберії. Разом з ним були присутні майори поліції, чернігівчанка Оксана Зубець і чернівчанка Олеся Лакуста (обидві брали участь у місіях ООН у Південному Судані) та два підполковники – киянин Сергій Тарабановський (місії у Косово та на Східному Тиморі) і Віталій Плевак з Хмельниччини (раніше – миротворчі підрозділи ООН у Косово та Ліберії).
«Ми пам’ятаємо. Ми сильні” – гасло вшанувань 85-ї річниці Голодомору підтверджується мужністю цих офіцерів і їх вірністю інтересам України. Недаремно всього місяць тому українці під час Медального параду UNPOL українці були відзначені серед кращих на Кіпрі…
Цікава деталь: підполковник Сергій Тарабановський зрадів темі привезеного з Україн спецвипуску «Козацького краю», присвяченого Афону – бо саме тут, у монастирях Священної Гори, миротворець-киянин провів у 2012 році більше місяця. Віра в Бога і Україну допомагала йому у «гарячих точках» Косово і на Східному Тиморі, тепер – допомагає на Кіпрі. Як доктор історичних наук, позитивно оцінив історичний блок сторінок «Козацького краю» та їх паралелі із сьогоденням і Посол України в Республіці Кіпр Борис Гуменюк.
Співпраця нашого видання з українцями на Кіпрі триватиме і отримає продовження у найближчий час.
Водночас, з приємністю констатуємо: місцева кіпрська газета цілу шпальту безкоштовно надала для публікації українського Посла (звісно, грецькою мовою), присвяченої Голодомору. Світ дізнається все більше про Україну і її одвічних ворогів…
реклама
Коментарі
Ти "заблуділся" у балаканині, ванька, бо "козак Островскій" у 2014 чи 15-у "попал" для початку у батальйон "Айдар" - "каратєльний", як кажуть твої зємєлі.
А ти, ванька, збираєшся в АТО?
ні, є альтернатива, Козацький Хутір
Далі маршрут, напевне, проляже в бік інших островів, які омиваються теплими морями.
Мабуть, в історії з України таких було тільки двоє: Остап Бендер з-під Одеси і Олег Островський з Червоної Слободи)))
Добре, що й такі за кордоном Україну представляють - хай зна Європа, що українці крученіші за хасидів бувають. Правду в байках казали, що корчмаря-хапугу обдурити зможе тільки запорожець з Лугу :)
Стрічка RSS коментарів цього запису