Звісно, режимний об’єкт мав певні вимоги. Не можна було фотографувати в коридорах та з вікон – лише у Музеї історії Урядів та в прес-центрі.
Власне, саме заради відвідування музею і треба йти громадянам до Будинку Уряду, екскурсії проводяться на безоплатній основі.
– Експозиція Музею розповідає про діяльність урядів, що діяли на території сучасної України від 1917 року до наших днів. У Музеї представлені оригінальні матеріали, пов‘язані з діяльністю колишніх керівників урядів, зокрема, документи, нагороди, фотознімки, відтворений інтер‘єр робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР, – розповідає Олександр Євгенович Черепахін.
Відвідувачі Музею можуть ознайомитися з технічними засобами, якими користувалися співробітники урядового апарату. Постійно поповнюється експозиція подарунків, одержаних керівниками та членами урядів України як подарунки державі.
Серед перших урядовців – Володимир Винниченко. Серед державних діячів Олександр Павлович Ляшко і у всіх екскурсій зразу виникає питання чи це не родич нашого сучасника. Як стверджує екскурсовод – ні.
Наші сучасники – Яценюк та Тимошенко «висять» поряд. До речі, Юлія Тимошенко – єдина жінка прем’єр за часів історії Урядів України.
Найцікавіше – це подарунки різних країн нашим урядовцям. Серед подарунків і вироби з дерева, і з каменю, і яскрава національна кераміка.
– Ось ручка, яку Папа Римський подарував Арсенію Петровичу і вона оцінена в 125 тисяч гривень, - каже екскурсовод.
Опісля переходимо в зал засідань урядів. Там дозволяють сідати на всі стільці, крім стільця Гройсмана. Охорона бережно за цим стежить.
До слова, йдучи коридорами з охороною, нічого не фотографуємо, проте самі коридори такі ж, як і, наприклад в Черкаській ОДА.
На стінах можна помітити портрет Шевченка, картини Анжеліки Рудницької.
Допуск відвідувачів до Будинку Уряду здійснюється за паспортами громадян України, для молоді до 16 років – за учнівськими (студентськими) квитками.Телефони для довідок: (044) 256-79-41, 256-75-64.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису