Три тисячі тонн городини може вмістити одне сучасне овочесховище, яке розташоване в селі Москаленки Чорнобаївського району. Корпорація «Дніпро» облаштувала 3 такі сховища на базі старих і занедбаних, які колись належали колгоспу ім. Шевченка.
– Вони були збудовані ще за радянських часів для зберігання яблук, – розповідає засновник корпорації «Дніпро» Петро Душейко. – Потім землю розпаювали, і сховища не використовувалися майже 8 років. Ми викупили в людей паї і юридично оформили право власності.
У сховищах замінили старе устаткування на нові автономні системи охолодження.
– Маємо унікальну автоматизовану систему, яка передбачає режим зберігання овочів по заданій технології. Це визначена температура і вологість, яка регулюється автоматично. Якщо вологість стає вищою, то вмикається режим підсушування, якщо ж нижчою, то спрацьовують розприскувачі і виникає такий собі туманчик, – показує холодильні камери Петро Григорович.
У таких овочесховищах городина протягом року зберігає товарний вигляд і не псується.
– Зберігаємо моркву, цибулю і капусту, – каже директор СТОВ «Москаленківське» Микола Литвиненко. – А також посадкову картоплю в холодильних камерах по 500 тонн. Зразу в нас було до 2 тисяч тонн цибулі, більше тисячі тонн моркви і більше 2 тисяч тонн капусти.
На овочесховищах щодня працює по 60-80 осіб: відвантажують городину закупівельникам, а далі її вже розвозять в супермаркети по всій Україні.
В овочесховищах стоять спеціальні сортувальні лінії, які обрізають цибулю та розфасовують її за розмірами. Схожа система сортування – і в двох картоплесховищах, котрі розташовані у с. Васютинці. Їх корпорація «Дніпро» вже будувала «з нуля».
– Сховище до половини ззовні засипано землею. За рахунок великої кількості картоплі вона довгий час утримує потрібну температуру – десь на рівні 3,5 – 4 градуси, – розповідає Петро Душейко.
На сортувальних лініях картопля розподіляється за 5-ма стандартами. Найменшу віддають на корм худобі, а найбільшу – продають населенню. Бо, як виявляється, для магазинів дуже велика картопля – теж «нестандарт».
Картоплесховище функціонує у Васютинцях вже другий рік.
– За старими технологіями картоплю зберігають в кагатах або підвалах. Є, звісно, певні технології зберігання – засипається соломою, укривається плівкою. Але то ненадійно. Дуже багато городини псується, – каже Петро Душейко.
реклама
Коментарі
У 2004-у Душейко рвав на шмаття і душив кожного інакомислячого на Чорнобаївщині заради того, щоб Янукович став президентом. Розбита ним відеокамера спостерігаючому за виборами, грубе "нахиляння" вчителів для "правильного" голосування, рейдові бродячі бригади по всьому Лівому берегу... Чи йому тепер скаржитися на владу і намагатися до неї влізти?! А про його стосунки з Тулубом - то навіщо заявляв, що не проти вгніздитися в крісло губернатора? От і образив однопартійця.
Стрічка RSS коментарів цього запису