– Кожне місто має розвиватися як повноцінний організм, розвиватися в ньому мають одночасно й комплексно всі галузі. Котрусь із них не слід відкладати на завтра чи на післязавтра, – коментує начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Андрій Поліщук. – Дизайн міського середовища, який нас оточує, впливає на нашу свідомість. Міський простір – це не тільки чисті вулиці та дорожнє покриття без ям, це ще і якісний, ергономічний дизайн навколо нас.
За його словами, на реалізацію заходів програми в 2019 році хочуть спрямувати 1 мільйон 700 тисяч гривень.
Серед планів – продовжити облаштування на вулицях Черкас міні-моделей пам’ятників архітектури. У мініатюрі можуть повторити будівлю Блакитного палацу (колишній готель «Слов’янський»), що на Хрещатику, та будівлю Центру дитячої та юнацької творчості. Цей будинок був зведений у 1903 – 1905 роках як жіноча гімназія архітектором Владиславом Городецьким.
– Поруч із міні-моделями існуючих пам’яток у наступному році хочемо відновити в мініатюрі зруйновані будівлі, які свого часу були окрасою міста, – коментує Андрій Поліщук. – Насамперед, йдеться про Свято-Миколаївський собор, який до 1945 року стояв на Соборній площі, та церкву біля Пагорба Слави. Для втілення цього задуму в життя працюватимемо з архівами, разом із істориками та етнографами.
Крім того, як розповідає Андрій Поліщук, у наступному році встановлять ще кілька навігаційних вказівників. Нагадаємо, що цьогоріч таких облаштували чотири – на перехресті бульвару Шевченка з вулицею Смілянською, на розі бульвару зі Святотроїцькою, вулиць Хрещатик та Байди Вишневецького, а ще – Хрещатик та Небесної Сотні.
На будівлі Черкаської міської ради планують розмістити світлову інсталяцію генерального плану міста.
– Окрім створення речей, до яких можна доторкнутися, ми й далі впроваджуватимемо заходи, присвячені вихованню та підтримці галузі дизайну. Як приклад, вдруге проведемо Дні дизайну, які цьогоріч уперше відбулися в Україні саме в Черкасах, продовжимо працювати над збіркою «Дизайн-код фасадів міста Черкаси». Аби доносити до громади, до підприємців передбачені там положення та вводити моду на якісний дизайн.
За його словами, у наступному році планують створити зручні комікси-путівники, які вкажуть як пройти процедуру з оформлення дозвільних документів для вивісок та реклами.
– Дякую виконкому за підтримку нашої програми, сподіваємося, що депутатський корпус теж не будуть осторонь міського дизайну, – коментує Андрій Поліщук.
За його словами, в подальшому для розробки подібних програм планують залучати профільні громадські організації, Спілку дизайнерів України та Спілку архітекторів України.
Про це повідомляє сайт Черкаської міської ради.
реклама