Президент Віктор Янукович заявив, що ближчим часом держава будуватиме автобан із Києва до Дніпропетровська. Зокрема, до кінця цього року мають завершити будівництво та реконструкцію ділянки цього шляху в Черкаській області. Дорога має пройти біля міст Канів і Черкаси.
За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, розвиток міста залежить від наявності нормального транспортного сполучення. Про це інформує "Газета по-українськи".
- Черкаси суттєво відстають від інших обласних центрів зі шляхами сполучення. Маємо лише невелику 25-кілометрову ділянку нормальної дороги до Сміли. Решта доріг - минуле століття. Трасу від Києва до Черкас Лівим берегом Дніпра водії називають дорогою смерті. Кількість пам'ятників на узбіччі - найбільша в Україні.
Що передувало заяві президента?
- Ми кілька разів зустрічалися з віце-прем'єром Борисом Колесніковим. Обговорювали деталі. Спочатку Київ схилявся до варіанту автобану Лівим берегом. Мені вдалося переконати, що це буде дорого - треба зводити широкий міст десь у районі Черкас (теперішній міст має по одній смузі руху в кожен бік). Транзитний транспорт до Кіровограда й далі мусив би кілька разів переїздити з берега на берег.
Признатися, мої фантазії обмежувалися лише дорогою до Дніпропетровська. Борис Колесніков дещо розширив цю ідею в напрямку Ростова-на-Дону й Сочі. 2014 року там відбуватиметься Олімпіада. Із вводом у дію автобану Київ - Дніпропетровськ дорога з Європи до Північного Кавказу матиме завершений вигляд. Плюс вона з'єднає столицю з розвиненим промисловим півднем країни.
В Україні немає жодної дороги, яка б відповідала класу європейського автобану. Що президент мав на увазі під словом "автобан"?
- Якою бути дорозі, вирішуватиме Міністерство інфраструктури. Мені хотілося б, щоб це були широкі смуги з розподільчим бар'єром посередині. На перетині шляхів - багаторівневі розв'язки. Дорога не зачепить ані метра міської землі в Черкасах. Але поряд із нею буде транспортний вузол - залізничний і автобусний вокзали та аеропорт. Ще один плюс - замовлення на будівництво отримають черкаські підприємства - кар'єри, щебеневі й асфальтні заводи. Бо техніку можна привезти, а сировину краще брати на місці.
Здається, звести або реконструювати трасу на Черкащині до кінця року - нереально.
- Я теж схиляюся до цією думки. У кращому разі до кінця року матимемо лише робочий проект.
Якою буде вартість будівництва?
- Не знаю. Думаю, після узгодження проекту Кабмін назве реальну цифру. Трасу прокладатимуть старими ділянками.
Звучать застереження про можливі збитки Канівського заповідника та проблеми із землевідведенням при розширенні шляху.
- Дорога пройде за 12 кілометрів від межі Канівського заповідника. Труднощі під час продажу земельних ділянок чи придорожніх будинків можуть виникати, але так було завжди і це є просто робочими моментами.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису