реклама Делікат

Протягом останніх місяців в Умані точаться бурхливі суперечки навколо запропонованих за результатами роботи ізраїльсько-української групи спеціалістів інвестиційних проектів щодо розбудови інфраструктури міста, поліпшення бізнесового клімату та розвитку економіки. А причина та, що протягом 19 років паломництво хасидів до могили цадика Нахмана не було організовано на належному рівні та з кожним роком загострювало соціальну напругу в місті. Про це інформує офіційний портал Черкаської ОДА.

Переважна більшість уманчан підтримує ініціативу влади щодо впровадження в місті цих проектів, зокрема: капітальний ремонт та реконструкція автомобільних доріг, поліпшення транспортного забезпечення, створення сучасного медичного центру, комплексне забезпечення міста та інших регіонів області питною водою, будівництво сміттєпереробного заводу, створення туристичного центру, будівництво наметового містечка для проживання паломників та інші.

Проте радикально налаштовані представники ВО «Свобода», громадської правозахисної організації «Уманська асоціація виборців» вважають що ця програма «неприпустима» в зв’язку з тим, що така інвестиційна політика передбачає «подальше захоплення уманської території та нерухомості хасидами».

Для відповіді на всі суперечливі питання 16 березня проведено громадське обговорення запропонованих проектів.


За словами Олексія Головка, заступника голови облдержадміністрації, під керівництвом якого відбулись громадські обговорення: «Нині наші дії спрямовані на впорядкування режиму прийому паломників з однією метою: удосконалення житлово-комунальної інфраструктури міста, створення для місцевих жителів нових робочих місць, розвитку підприємництва у галузі харчування та промисловості, а також уникнення міжнаціональних конфліктів».

Головний державний санітарний лікар міста Умані Лариса Качанова, яка взяла участь в обговоренні, підтримуючи загалом проект Комплексної програми з реалізації інвестиційних інфраструктурних проектів в м. Умані Черкаської області на період 2012-2017 років, особливого значення надала проекту забезпечення міста питною водою та будівництва сміттєпереробного заводу.

Запропоновані проекти підтримали і Олег Зайченко, який представляє воїнів-ітернаціоналістів, людей з загостреним почуття соціальної справедливості, і Олександр Огородніков, голова громадської організації «Союз радянських офіцерів міста Умані», який донедавна піддавав сумніву важливість цих проектів.

Особливо привабливими пропозиції влади є для представників бізнесу. Про це говорив Микола Поліщук, керівник ТОВ «Іскра» та бізнес-клубу «Сузір’я».

У ході зустрічі з громадянами представники влади відповіли й на інші актуальні запитання уманців. Так, містян найбільше турбували питання переселення жителів з району поряд з синагогою і могилою цадика Нахмана. На що Олексій Головко вкотре наголосив, що жодних переселень не буде!


«Реалізація запропонованих ініціатив, по-перше, з якісно нового боку покаже Умань світові, а по-друге, самі жителі міста отримають нові робочі місця, екологічно чисту продукцію, питну воду впродовж доби, дороги і, врешті, загальне поліпшення рівня життя, – резюмував Олексій Головко, закликаючи усіх присутніх до співпраці. – А цей захід – чергове підтвердження того, що влада відкрита і завжди готова до діалогу».

У громадському обговоренні взяли участь близько тисячі жителів міста, представники громадських організацій, а також заступник голови обласної ради Василь Касян, депутат обласної ради Андрій Крохмаль, міський голова міста Умані Юрій Бодров та його заступники, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та міськвиконкому.

реклама

Коментарі  

 
+1 #5 СЛАВА ИЗ ЧИГИРИНА 04.04.2012 11:14
Этот Галавко не только в аграрных вопросах "спицилист"?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 Уманчанин 24.03.2012 02:22
Я теж там був! Цирк! Савок-натуральний, навіть не можна повірити, що після 20 років незалежності таке можливо! Але ж всі ці 20 років при владі в місті Бодров з командою, а це "видатна" фігура-хамелеон такий собі,втім душею-комуняка. Місто розпродається, крадуться громадські майданчики,місь кі дороги просто перестають існувати за одну ніч, іноземці встановлюють за хабарі незаконні МАФи та кажуть про місцеву владу, що з цією "ПРОСТИТУТКОЮ" ми все вирішемо, як треба нам, а на громаду нам наплювати!Як Бодров дурить громаду, це суцільний жах! Справжнім інвесторам треба сідати за круглий стіл саме з громадою, щоб інвестиції були прозорі та зрозумілі людям,а виходить так,що все зрозуміло тільки владі, тобто-скільки з тих млн.грн.вона зможе поцупити відкатами. А тут заважають деякі громадські активісти,яких вже похрестили-антисимітами. Головні антесиміти,це сам Бодров,секрктар міськради Рибак,депутат облради Грановський. Саме вони зіштовхують своїми злочин. діями іноземців та уманчан.ГАНЬБА!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 sergo 19.03.2012 21:49
они (влада)там хотят открыть свою вторую родину!фамилии (черкасскиих)то чно обязуют!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 Нетолерантний 19.03.2012 13:45
Звезені громадяни, заборона заходити до зали представникам громади, заборона ставити питання чиновникам, відсутність думки громади, величезна кількість невідомої, нелегітимної охорони, міліції - все це і є демократія "по-бодроффськи". Цього разу Бодров&Ко вирішили знову розповісти скільки заробляє і може заробляти Умань "на хасидах". Але за 20 років "паломництва" користі, зокрема матеріальної для міста не видно. Регресивний мер остаточно протиставив себе українській громаді Умані.
Крім того, справжні громадські слухання вже відбувалися у лютому цього року - і прийняли Резолюцію. Вона корінним чином відрізняється від пропозицій влади. Ми хочемо, щоб у нас працювала промисловість, а не набивалися кишені посадовців!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Володимир 19.03.2012 09:28
я там був. Ну по перше цей цирк, коли обговорення на 16.00, а у 14.15 зал був повний медиками, комунальниками і т.д., не можна назвати обговоренням. Бо радикали залишились за дверима. А по друге, влада викривляє факти. Люди бунтують не проти інвестицій, (ну хто ж буде проти роботи, зарплати, заводів), а проти того способу, як місцева влада на чолі з Юрієм Бодровим їх втілює. Коли на території паломництва розпродуються землі, встановлюються нелегальні кіоски. Коли вчора це була пожводойма, а сьогодні прокидаються - а там віп-гаражі. Учора двір з дитячою площадкою, сьогодні - кіоски та бетонні триметрові паркани.
То дайте усім рівні умови. А не так, що деяким депутатам облради зелена дорога і мінімальні податки, а звичайному уманчанину недайбоже торговий намет встановити - міліція з податковою роздеруть
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100