Про це Петро Олексійович розповів, відповідаючи на запитання директора нещодавно створеного Інклюзивно-ресурсного центру Чорнобаївської райради Аллою Гуназою під час зустрічі з громадськістю в Чорнобаї минулої п’ятниці.
Інклюзивний підхід має зробити можливим навчання дітей з особливими освітніми потребами у звичайних навчальних закладах разом із іншими їхніми однолітками. Інклюзивно-ресурсні центри покликані допомагати дітям, батькам та освітнім закладам інтегрувати дітей з інвалідністю у загальний освітній процес. В чорнобаївському центрі перебуває близько 50 дітей з інвалідністю, ще ста дітям тут надають періодичну допомогу.
– Три з половиною роки тому ми нічого не знали про інклюзію. Я теж нічого не знав. А потім за це взялася перша леді, моя дружина, – розповів Президент. – І я вже три з половиною роки з цією інклюзією лягаю і встаю з нею. Сьогодні світ розкрив свої двері для 800 тисяч українських дітей з особливими потребами, які до цього жили в чотирьох стінах. І діти стали щасливими, вони змалечку навчаються жити у суспільстві. А світ навчається жити разом із ними.
Зі свого боку Алла Гуназа розповіла, що в інклюзивно-ресурсних центрах є великий брак фахівців.
– І це є великою проблемою, – сказала вона в розмові з Петром Порошенком. – Чи не можна це питання розв’язати на державному рівні? Було б добре, якби фахівці з інклюзії здобували другу вищу освіту за рахунок державних коштів.
– Я повністю це підтримую. Взагалі я вважаю, що повинна бути спеціальна допомога тим, хто працює із дітьми з особливими потребами, – сказав Порошенко.
Він попросив помічників занотувати порушену проблему з тим, щоб згодом вийти із відповідною пропозицією в Уряд. Але потім змінив свою думку.
– А, ні. Я скажу Марині, і вона все вирішить, – з усмішкою сказав Порошенко.
реклама
Коментарі
В него у Петривцях живёт
Он с именем этим ложится
И с именем этим встаёт
Стрічка RSS коментарів цього запису