Богдан Дучак і Оксана Кочкодан розповіли черкаським айтішникам про тонкощі, пов’язані з оподаткуванням, здійсненням трудових відносин, а також юридичні аспекти діяльності компаній за кордоном. Крім того, лектори пояснили дуже важливий аспект діяльності інформаційних сервісів, що працюють з персональними даними: приватність та конфіденційність, адже компанії мають отримувати дозвіл від користувачів на обробку такої інформації.
Серед тем, які розкривали під час лекції спікери, – реєстрація бізнесу, оподаткування, договори, а також захист бізнесу.
За словами Богдана Дучака, найчастіше компанії стають їхніми клієнтами на етапі, коли розуміють, що слід правильно структурувати процеси.
– Найскладніше працювати зі стартапами, – зізнається Богдан. – Коли подібні проекти з’являються, цього ще не бачив світ, і точно не бачило українське законодавство. Наприклад, така ситуація із криптовалютою. Світ швидко зрозумів, що в цьому є гроші, і почав шукати шляхи узаконення. Україна натомість досі думає, чи законно це.
На тренінг у Черкасах зібралися кілька десятків керівників, власників, менеджерів та юристів місцевих ІТ компаній.
Особливо актуальною для учасників стала тема обшуків і перевірок. Оксана Кочкодан пояснила, які правоохоронні органи можуть прийти на перевірку у компанію, як не стати жертвою аферистів – липових “перевіряльників”, а також пояснила алгоритм поведінки працівників у разі обшуків та окреслила їхні права. Спікерка переконана: слід не боятися перевірок, а бути завжди готовими до них.
До слова, українська компанія Axon Partners входить у найбільші світові юридичні рейтинги Legal 500 та Who’s Who Legal. Минулого року фірма була визнана кращою в ІТ-індустрії за версією Legal awards.
реклама