Гарячі номера телефонів
Учора в Черкаському державному технологічному університеті стартував Тиждень історії, музеєзнавства та експертизи культурно-історичних цінностей, організований кафедрою історії та права спільно з Центром національно-патріотичної гідності відділу студентського розвитку та культурних програм та активно підтриманий ректоратом університету.

52525529_2165238430196795_3743642947170598912_n

Про це повідомили в університеті.

Символічно, тематичний тиждень у ЧДТУ розпочався особливою подією – Днем Державного архіву Черкаської області в Черкаському державному технологічному університеті, адже цьогоріч Державному архіву виповнюється 100 років.

– Тиждень історії, музеєзнавства та експертизи культурно-історичних цінностей у Черкаському державному технологічному університеті ми вирішили розпочати Днем Державного архіву Черкаської області. Це знаково та закономірно, адже саме в цьому році Державний архів області святкує столітній ювілей, – зазначив у вітальному слові проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, професор Валентин Лазуренко. – День архіву – це унікальна можливість познайомитися з історією архіву, новими документами, методами їх вивчення, доторкнутися до сторінок історії, оскільки українська історія сьогодні відкривається по-новому.

Зустріч із працівниками Державного архіву Черкаської області є непересічною подією, оскільки документи архівних фондів, презентовані на стендових експозиціях у стінах Черкаського державного технологічного університету, дають можливість кожному доторкнутися до історичної спадщини, відкрити для себе нові сторінки історії нашого народу, збагатитися знаннями про минуле рідної Черкащини.

– Я вдячна Черкаському державному технологічному університету, за чудову нагоду розпочати ювілейний рік Державного архіву Черкаської області у стінах цього навчального закладу, – наголосила у вітальному слові науковець, кандидат історичних наук з питань архівознавства, директор Державного архіву Черкаської області, доцент Тетяна Клименко. – Ми продовжимо проводити різноманітні заходи в освітніх установах Черкас та області протягом року, аби презентувати якомога більше інформації, яка зберігається у Державному архіві Черкаської області. Гостинно запрошуємо до архіву всіх, хто цікавиться історією України та свого родоводу.

Під час свого виступу Тетяна Анатоліївна розповіла аудиторії про історію створення Державного архіву Черкаської області, шлях його розвитку, безцінні надбання та найближчі перспективи. Крім цього, Тетяна Клименко представила три унікальні експозиції, надані Державним архівом Черкаської області Черкаському державному технологічному університету для ознайомлення з неймовірною історією черкаського краю.

На стендах у холі першого корпусу ЧДТУ представлені документи, що підтверджують започаткування Державного архіву області; перші офіційні письмові згадки, які свідчать про заснування Української держави та частина архівних матеріалів, присвячених Голодомору 1932-1933 років на Черкащині.

Тиждень історії, музеєзнавства та експертизи культурно-історичних цінностей в Черкаському державному технологічному університеті відбувається завдяки безпосередній організації й участі у ньому науково-педагогічного та студентського колективу кафедри історії та права новоствореного факультету гуманітарних технологій.

– Нація, яка не знає та не аналізує свого минулого – не може бути успішною в майбутньому. Співпраця факультету гуманітарних технологій ЧДТУ з Державним архівом Черкаської області дає змогу студентам та викладачам писати свої наукові доробки, які стосуються історії України, вивчати генеалогічні дерева. Сподіваюся, що наша співпраця продовжуватиметься у майбутньому і всі наші студенти матимуть змогу дізнаватися більше про своє минуле, – наголосила декан факультету гуманітарних технологій ЧДТУ, доцент Наталія Махиня.

Другий рік поспіль на кафедрі історії та права здійснюється підготовка бакалаврів за спеціальністю «Історія та археологія», спеціалізація – “історія, музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей”, а цьогоріч оголошено набір студентів у магістратуру за цією ж спеціалізацією. Наразі у цій галузі в нашій країні досить обмежена кількість фахівців, а потреба суспільства в них постійно зростає. Саме тому ця професія сьогодні користується значним попитом на ринку праці.

– Наша земля багата старожитностями, інтерес до історії не згасає, але нам дуже бракує фахівців, які можуть оцінити наше культурне надбання і захистити його майбутнє. Відтак, наше першочергове завдання – підготувати висококваліфікованих фахівців, професіоналів своєї справи, – зауважила завідувач кафедри історії та права, доцент Ірина Стадник. – Мета проведення Тижня історії у ЧДТУ – ознайомити фахівців усіх спеціальностей з історичним надбанням, показати, що історія – це цікаво і корисно. Крім цього, ми ставимо за мету популяризувати фахівців з історії, зокрема освітньої програми Історія, музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей.

Наприкінці офіційної частини проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків ЧДТУ Еміль Фауре, за дорученням ректора ЧДТУ Олега Григора, виконав почесну місію – нагородив колектив Державного архіву Черкаської області в особі його директора Тетяни Клименко Подякою ЧДТУ за вагомий внесок у збереження та популяризацію культурно-історичних цінностей, потужну просвітницьку роботу та тісну співпрацю з Черкаським державним технологічним університетом.

52315701_263726917877668_5782202586706739200_n

52333355_2260275527544694_9003366700803948544_n

52426806_1250952648390213_3156093345223147520_n

реклама

Коментарі  

 
+1 #1 Гроші 20.02.2019 00:05
"ця професія сьогодні користується значним попитом на ринку праці". Навіщо пудрити мозок людям? Ця професія - квиток в безробітні, або роботу за фахом "Вільна каса!". Хто не вірить, спитайте в Центрі зайнятості населення.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100