реклама Делікат

Лише протягом минулого року в Черкасах виявили 1360 аварійних дерев. Разом із так званим «перехідним залишком» із минулих років їх – близько 2,5 тис. Про це під час круглого столу в експертному клубі CherkassyNewsTV розповів начальник міського управління екології Володимир Гусаченко.

– За ті кошти, що виділяються, місто не встигає видаляти всі аварійні дерева і при цьому проводити обрізку дерев, які розташовані в охоронній зоні електропередач, – каже він. – В охоронній зоні ростуть абрикоси, вишні, сливи. Мешканці висаджують такі дерева, вони швидко ростуть і потім заважають електролініям. У нас по місту дуже багато дерев посаджено з порушеннями. Тому треба проводити заміну таких дерев, як  було зроблено на вулиці Енгельса, коли замість тополь висадили шароподібні клени. Клени не дістають кроною до ліній електропередач і не заважають.

За словами заступника міського голови Черкас Олексія Леонова, торік на упорядкування зелених насаджень було виділено 1 млн. 300 тис. грн. Ця сума недостатня для проведення всіх необхідних робіт. Та, крім браку коштів, навести порядок із аварійними деревами  не дають і самі черкащани. Обрізка дерев нерідко супроводжується перешкоджаннями з боку людей та конфліктами.

Директор з охорони праці та пожежної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Анатолій Гончаренко зауважує: інколи трапляються навіть факти застосування фізичної сили проти працівників, які обрізають дерева.

За його словами, відповідальність за безпечність зелених насаджень несе або людина, в чиєму домоволодінні вони ростуть, або ж місто, якщо дерева висаджені на вулиці.

– У випадку, коли не дотримані правила охорони електричних мереж, ми ставимо людей до відома і даємо три доби. Якщо наші вимоги не виконані, то ми відключаємо споживача від електропостачання, – каже фахівець.

За його словами, третина всіх відключень повітряних ліній відбувається через зелені насадження, які падають і обривають проводи.

– Багато дерев виросли самосівом, висаджені без відповідного встановленого порядку. Ми починаємо обрізати їх своїми силами, але ж не маємо фахових працівників, які це повинні робити. Бо кожне дерево має різний вегетаційний період, і такі нюанси треба враховувати, ­ – зауважує Анатолій Гончаренко.

Утім, якщо в Черкасах з цього приводу є порозуміння з владою, то ситуація по області – набагато гірша. Багато насаджень узагалі не мають власників, сільрадам кошти на їхнє утримання не виділяється. А подекуди навіть доводиться відповідати в суді через зрізані аварійні дерева.

реклама

Коментарі  

 
+3 #1 Грін 28.03.2012 13:34
"У Черкасах – 2,5 тисячі аварійних дерев". Причому, найаварійніші - це найтовщі і найрівніші дерева найбільш цінних порід - стверджують фахівці Черкаського деревообробного комбінату імені Бродського. Вони готові врятувати місто від небезпеки, але просять не замовляти попутне знищення амброзії: бензопили "мерії" легко пиляють найтовщі липи і каштани, але не здатні "адалєть" підступні стебелельця амборзії та іншого бур"янцю на вулицях міста. Як повідомили у прес-службі МВК, на викошування амброзії у рамках громадсько-виправних робіт планується залучити депутата Булатецького.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100