Кошти, виділені Кабінетом Міністрів на спорудження 23 нових амбулаторій у сільській місцевості Черкащини залишаються невикористаними. Причина, зокрема, в тому, що виділені під новобудови ділянки у своїй більшості виявилися непридатними.
– На деяких ділянках стоять розвалені старі споруди, на інших – вікові дерева, ще десь – дитячі майданчики... Десь під ділянкою проходить магістральний водогін, десь над нею – високовольтні лінії електропередач. Скажіть, будь ласка, коли ці ділянки два роки тому пропонували, чому всього цього не врахували? – під час сьогоднішньої колегії облдержадміністрації обурювався голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець.
Він додав, що із 23 амбулаторій 8 мали б бути готові вже наприкінці березня, але наразі лише в одній із них залитий фундамент, в чотирьох проведені земельні роботи і ще в трьох облаштований будівельний майданчик. По решті об’єктів жодних робіт ще не розпочато.
Олександр Іванович заявив, що абсолютно розуміє як обурення Президента України, котрий кілька років тому виступив із ініціативою вдосконалити мережу сільських закладів охорони здоров’я, так і сарказм людей, які підсміюються щоразу, коли їм кажуть, що в їхньому селі «буде нова амбулаторія».
Голова облдержадміністрації гостро розкритикував органи місцевого самоврядування, голів райдержадміністрацій, районні ради і профільні департаменти облдержадміністрації, які, за його словами, всі разом допустили ситуацію, що склалася.
– Скажіть мені, будь ласка, що мені сказати Президенту? Коли приблизно ми забезпечимо реалізацію його ініціативи з розвитку сільської медицини? Уже третій рік іде! – обурювався голова ОДА. – І весь цей час усе дуже чудово виглядало! «Дивіться, які ми молодці!» І ось результат того, що «ми молодці»!
Як прозвучало на колегії, місцеві влади не тільки не спромоглися виділити під амбулаторії відповідні ділянки й підготувати для них детальні плани територій, а й досі не виділили обіцяного співфінансування на їх спорудження.
– Ситуація стає критичною. Ми зараз бачимо цілу низку провальних організаційних моментів щодо реалізації цієї ініціативи, – на підвищених тонах наголосив Олександр Вельбівець. – Я б ще зрозумів, якби корисні, потрібні для людей ініціативи не були б реалізовані через брак фінансування. А тут і гроші є, і діло два роки не йде. Чого бракує? Я вам скажу: бажання і відповідальності. Бажання і відповідальності! І ще – комунікації між управлінськими органами, між областю, районами і ОТГ. Отака в нас сьогодні колегія. Не така, які були раніше, коли звітували про досягнення і про перспективи. Ось вам наші сьогоднішні «досягнення»! Реальні «досягнення»!
На думку Олександра Вельбівця, реалізовувати інфраструктурні проекти на Черкащині заважають: невіра в те, що це можливо, відсутність бажання брати участь у їх реалізації і найголовніше – службова халатність. Вбачає голова облдержадміністрації скандальній ситуації з незбудованими амбулаторіями і можливу корупційну складову.
Пояснити глибинні причини ситуації, що склалася, спробував очільник Черкаського району (де згаданих проблем немає) Анатолій Яріш. На його думку, головна проблема – не стільки у безвідповідальності місцевих керівників, скільки в низькому загальнодержавному рівні проектного менеджменту, коли немає чіткого роз’яснення етапів реалізації проекту і того, хто за що відповідає. Натомість, Олександр Вельбівець запропонував на Черкащині, починаючи з цієї колегії, починати виправляти ситуацію з проектним менеджментом.
Нагадаємо, Постановою Кабінетів Міністрів для Черкаської області передбачено субвенцію з державного бюджету на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Планується спорудити в області 11 амбулаторій сімейної медицини групової практики і 12 амбулаторій монопрактики. Усі вони мають бути укомплектовані медичним обладнанням відповідно до табелю оснащення, затвердженого МОЗ України, та автомобілями.
В області планується функціонування 160 лікарських амбулаторій. Наразі в сільській місцевості наявно 152, проте в частині з них будівлі не відповідають вимогам технічного стану.
реклама
Коментарі
У тебе дуже застарілі дані. Область торік "передарували" від УДАРу, який давно втратив свої позиції - "курячому барону" Косюку.
Якщо такий товар із США колись називали "ножки Буша", то Черкаську ОДА зараз можна назвать "ізбушка-будка на Косюкових ніжках".
Отож рошен і процвітає, тому що в Рошені відсутні невігласи по коаліції. Черкаська область згідно коаліції віддана УДАРУ, до речі Яріш від Народного фронту, Жашківська РДА під БЮТом, Драбівська РДА РПЛ, ітп.хто знає допише. А восени заспівають, що вони не були при владі
Пояснити глибинні причини ситуації, що склалася, спробував очільник Черкаського району (де згаданих проблем немає) Анатолій Яріш.
Повірьте А. Яріш інший голова РДА зробив би це, а не в футбол би ГРАВ.При призначенні на посади ТРЕБА було дивитися на РОЗУМ ,а не вік. ХТо хоче зробити шукає способи, а хто не хотів , той знайшов причини.
Стрічка RSS коментарів цього запису