Учора Черкащину відвідала голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва. Разом з нею у зустрічі з хворими на хронічну ниркову недостатність взяли участь Директор Інституту нефрології НАН України Микола Колісник, головний нефролог, заступник директора департаменту лікувально-профілактичної допомоги Міністерства охорони здоров’я Михайло Комаров, народний депутат України Юрій Гайдаєв, які прибули з Києва, та голова обласної ради Валерій Черняк, його заступник Василь Касян, заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, начальник управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимир Брожик, керівники обласної лікарні та представники ТОВ «Фрезеніус».
Перед тим, як зустрітися з хворими, які отримують лікування у «Фрезеніусі», Тетяна Дмитрівна та особи, які її супроводжували, ознайомилися з умовами надання діалізної допомоги у спеціалізованому відділенні обласної лікарні, а згодом і в приватному центрі «Фрезеніус».
Зокрема, завітавши до гемодіалізного центру обласної лікарні, Тетяна Дмитрівна поспілкувалася з пацієнтами та їхніми рідними, які чекали на черговий сеанс. Люди у відвертій розмові розповіли про ту увагу з боку медичного персоналу відділення, якою оточені хворі під час отримання послуг. Вони зауважили, що всі процедури проводяться безкоштовно, з дотриманням необхідних вимог та застосуванням діалізних препаратів відомих фірм «Гамбро» і «Фрезеніус», що є світовими лідерами з надання таких послуг хворим.
Потім голова парламентського комітету оглянула палати та обладнання, на якому хворі отримували лікування, та інші допоміжні кімнати, які використовуються для надання послуг гемодіалізу: водоочистки, зберігання медичних препаратів тощо. Тетяна Дмитрівна також поспілкувалася з медичним персоналом, перевірила та відзначила їх високу фахову підготовку.
У ТОВ «Фрезеніус», приміщення якого розташоване на території першої міської лікарні м. Черкаси, Тетяна Бахтеєва також спочатку вислухала пацієнтів, які прибули на зустріч до неї. Вона зауважила, що їй відома ситуація в цілому по Україні, проблеми, які є в тому чи іншому регіоні в галузі охорони здоров’я, в тому числі й на Черкащині. При цьому Тетяна Дмитрівна наголосила, що в області в медичній галузі за останні два роки влада зробила величезні кроки для поліпшення стану справ, в тому числі з надання послуг гемодіалізу, створивши два додаткових центри у Умані та Звенигородці. Напрямок правильний і вкрай необхідний для хворих хронічною нирковою недостатністю. Щодо проблеми, яка виникла зараз, то рішення буде прийняте тільки після ознайомлення з матеріальною базою обох закладів і вивчення стану справ на місці, врахувавши, звичайно, аргументи всіх сторін: влади, лікувальних закладів і, звичайно, самих хворих. Адже без аналізу юридично-правових норм щодо подальшої взаємодії, без спільних кроків сторін назустріч один одному справу не вирішити.
За результатами вивчення та обговорення ситуації комісією, яку очолювала голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я зроблені висновки. Зокрема, керівники приватного центру «Фрезеніус» на сьогодні не мають жодних юридичних підстав звинувачувати владу, управління охорони здоров’я облдержадміністрації в тому, що їм не проплачувалися бюджетні кошти за надання послуг гемодіалізу, адже на сьогодні немає договору про співпрацю. Підставою до такого висновку є рішення, яке було прийняте минулого року на зустрічі з Віце прем’єр-міністром Сергієм Тігіпком у Кабінеті Міністрів.
Тому надання послуг хворим центром «Фрезеніус» на сьогодні є їхнім бізнесовим ризиком, що, до речі, записано у протоколі намірів, який було підготовлено ними і подано для розгляду органам влади торік.
Разом із тим, було засвідчено, що комісія та влада акцентували свою роботу на тому, щоб жоден хворий на хронічну ниркову недостатність в будь-якому випадку не був позбавлений отримання послуги гемодіалізу. Все буде зроблено, щоб люди отримували безкоштовну, якісну і кваліфіковану допомогу.
Щодо співпраці з приватним центром «Фрезеніус» – будуть продовжуватися переговори для визначення необхідних спільних позицій. У зв’язку з напругою, що виникла навколо цієї проблеми, така співпраця можлива у випадку, якщо вартість послуг, які будуть надаватися пацієнтам у цьому центрі, не буде перевищувати вартості, що визначена нормативними документами для державних установ. При цьому мають бути витримані всі юридично-правові умови.
За інформацією відділу інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської обласної ради.
реклама
Коментарі
"Фрезеніус" не вписується в схему відкатів! РЕМи, Райгази,РайЖКГ за свої послуги, понад офіційних виплат, беруть "владний регіональний податок" в твердій валюті (за технічні умови та дозвіл).
Когда мы зашли в гемодиализное отделение облбольницы , ( с камерой) - персонал оживился и тот час взялса за уборку, когда же нам пренесли специальную одноразовую одежду , ну в которой необходимо заходить в данное зеведение, ведь там идёт прямое переливание крови - нам с оператором принесли поношенные бахилы ( в них были протёрты дыры), замечательные голубые халать с порванными рукавами, одну поношенную одноразовую шапочку на двоих .... и внимание : нам , людям пришедшим с улицы , даже не предложили одеть марлевые повязки! О чём это может всё говорить ? Делайте выводы друзья.....
Стрічка RSS коментарів цього запису