Про це інформує "ТСН".
Кожен може змінити оператора, не купуючи нового стартового пакета. У державному центрі радіочастот (УДЦР) запевняють – і код, і номер при цьому не зміниться.
"У вас є можливість зберегти за собою той код і весь номер, який у вас є зараз, але по факту використовувати тарифний план і мережу зв'язку іншого оператора", – каже виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько.
Щоб скористатись новою послугою, потрібно переконатись, що номер зареєстрований саме на вас, подати заявку на перенесення номера новому оператору. Коли система погодить зміну оператора, прийти по сім-карту з паспортом.
"До того, як ви почуєте гудки, ви почуєте спочатку повідомлення про те, що ви телефонуєте на перенесений номер. І вчасно зможете припинити дзвінок, якщо ви вважаєте, що вам не потрібно телефонувати в іншу мережу", – каже менеджер проекту з впровадження перенесення номеру Ганна Д’яконова.
Закон про нову послугу ухвалили ще 10 років тому. Однак 5 років держава не виділяла коштів на обладнання та програмне забезпечення для цього, потім учасники тендерів оскаржували свої програші. Всього проект коштує майже 40 млн гривень. Скільки витратили мобільні оператори – досі не підраховано.
25 квітня відбулася остання перед запуском нарада з операторами та державним регулятором.
"Оператори повинні будуть в прямому сенсі повернутися обличчям до споживача, до того, хто їх годує, і вони вже будуть вести за своїх споживачів боротьбу", – каже директор департаменту зв’язку Національної комісії з регулювання зв'язку та інформатизації Іван Хохотва.
Відмовити у перенесенні номера вам можуть, якщо номер зареєстрований не на вас або не зареєстрований взагалі, чи у заяві вказані неправдиві дані. І якщо ви подали заявки одночасно кільком операторам. Перенесення номера потрібно робити не частіше, ніж раз на місяць.
реклама