Нова програма поширюється лише на будинки, які раніше були в управлінні СУБів, ті, що раніше були в ОСББ та ЖБК, там і залишаються, пише «Про все».
Про це повідомила заступниця міського голови, кураторка департаменту ЖКГ Людмила Бордунос під час прес-конференції.
За словами Людмили Бордунос, у цієї програми є позитивні та негативні боки для черкащан. Основне - тариф на квартплату зросте у півтора-два рази залежно від технічного стану будинку. Річ у тім, що останні зміни тарифу переглядалися у 2016 році, до того ж, тоді було враховано не всі позиції. І зараз у СУБів немає коштів для того, щоб покрити всі витрати зокрема на електроенергію. За такою програмою деякі міста України працюють уже кілька років.
Серед позитивних боків програми для черкасців - окремі договори для кожного будинку. Тепер виконавчий комітет укладатиме договір із певною багатоповерхівкою та управителем, також буде створено окремий рахунок, за яким мешканці і сплачуватимуть квартплату. Потім управитель зможе використати ці кошти на потреби лише цього будинку.
Також заступниця міського голови наголосила, що у свою чергу управителі зобов'язані оперативно робити ремонти будинків та належно виконувати всі функції, які раніше здійснювали СУБи.
- До того ж раніше капітальні ремонти проводили за рахунок міського бюджету. Тепер закон змінено й розроблена програма співфінансування ремонту міською владою та формою управління, тобто управителями, - сказала Бордунос.
Для того, щоб провести капремонт, варто зібрати збори мешканців й разом вирішити, що потрібно зробити. Тоді управитель дивиться, які є кошти на рахунках, якщо їх недостатньо, то може дозбирати з мешканців. Також він може просити у міської влади допомоги зі співфінансуванням ремонту цього об'єкту.
- Це потрібно робити дуже швидко. Хто перший подасть прохання, той точно встигне відремонтувати будинок цьогоріч. Хто ж довго не зможе визначитися, то можливо доведеться чекати наступного бюджетного періоду. Люди повинні розуміти, що вони самі відповідають за капітальні ремонти, - порадила Бордунос.
Договір із цими управлінцями укладається лише раз на один рік із правом подовжити термін. Якщо люди будуть незадоволені його роботою, то вони мають провести збори й обрати іншого управителя, чи створювати ОСББ.
- Також можна звернутися до міської ради, ми намагатимемося допомогти з усим, навіть організувати збори, чи правильно оформити зміну управителя тощо, - каже Людмила Бордунос.
Переможців конкурсу обирали залежно від його стажу роботи у сфері надання комунальних послуг, матеріально-технічної бази та вартості тарифу квартплати.
Зокрема, надавали перевагу тим управлінцям, які мають матеріально-технічну базу саме в Черкасах. Також у нього повинні бути всі дозвільні документи, потрібна кількість персоналу, зокрема, не менше 81 двірника, а також відповідна техніка та обладнання.
- За ухвалення важливих питань типу капітального ремонту будинку має проголосувати більшість. Що більша "квадратура" квартири, то більше права голосу у її мешканців.
Також у договорі з управителем буде чітко зафіксована сума за квартплату. Управлінець має право корегувати цю вартість, лише коли на зборах люди проголосують за таке рішення. Тобто тепер ні виконавчий комітет, ні управитель одноосібно не зможе підняти тариф. Всі мешканці не обов'язково повинні бути присутніми на зборах. Це можна зробити за допомогою анкетування тощо.
реклама
Коментарі
Вони кажуть тільки те за що їм платять. І ще для них в цій статті букв багато
Согласен,только кто пойдет?
Тепер ідіть ви на *** разом зі своїми "реформами" - хоча ми нічого від вас, прощєлиг, і не отримаємо, але вся ваша ВО "Свобода" під час наступних виборів вже навіть не півтора проценти матимете, а нуль! А ви ж з Юріком Ботнаром так нічого і не навчилися самі робить - без бюджетних грошей.
Причина втом,что молчим,брать пример надо с европейских стран-выходить на улицы .
сейчас именно такой период наступил- каждый делает, что хочет, но лезть в тарифы ЖКХ позволенно избранным.....а вы главное молча платите
Стрічка RSS коментарів цього запису