Про це повідомляють у Черкаській ОДА.
– Маємо на Черкащині 282 тонни непридатних пестицидів. Мені вдалося на сьогодні відвідати майже всі місця їхнього виявлення, – сказав посадовець. – Там ми провели комісії, зафіксували теперішній стан. І зараз рухаємося в двох напрямках: по-перше, проведемо аналізи проб води, в цілому місцевості – щодо можливих небезпек виходу пестицидів за межі території, щоб спрацювати на випередження й убезпечитись від загроз екологічної катастрофи. Адже в попередні періоди проби не проводили. По-друге, нині по всіх об’єктах оголосили тендери, також виділили кошти з обласного бюджету на утилізацію цих пестицидів. Поки що не маємо завершенихих тендерів, зокрема ще не визначили підрядника. Однак всю підготовчу процедуру провели. Чекаємо на ліцензіатів, які зможуть якісно утилізувати з нашого регіону пестициди, зокрема й за кордоном.
Тарас Висоцький розповів в ефірі ще про один екологічний інструмент, що дозволяє поступово ліквідовувати стихійні сміттєзвалища. Це – електронний сервіс Мінприроди України «Ecomapa.gov.ua». Нагадаємо, його роботу започаткували в Україні у 2016 році. У цілому на сервері зареєстрували вже понад 5,5 тисяч звернень. Із них близько сотні – з нашої області.
– Так, кожен громадянин, бачачи на певній місцевості безхазяйні відходи, може зафіксувати місце, приміром, сфотографувавши, та поінформувати про його наявність через інтерактивну мапу. Обласна ж комісія при ОДА натомість відреагує на виклики, звернувшись потому до органів місцевого самоврядування.
Також у програмі Тарас Висоцький повідомив про пріоритетні завдання з очищення водойм області.
Йшлося і про можливості об’єднаних громад, дорожні ремонти, будівництво амбулаторій, ефективність управлінської системи та ін.
Довідково:
За даними інвентаризації, проведеної управлінням агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, у 7 районах Черкащини міститься 282,371 тонн небезпечних відходів. Із них 240 тонн – у смт Єрки Катеринопільського району.
реклама