І це досить значна категорія населення. До маломобільних груп населення зараховують не лише людей з порушенням опорного апарату, які їздять на візках, а й мам з візочками, і людей, що тимчасово втратили працездатність через, наприклад, перелом ноги, і рухаються на милицях тощо. Таких може бути в залежності від території від 27 до 55% від загальної кількості громадян.
Разом з черкаськими візочниками Дмитро вирішив промоніторити, а як ситуація з доступністю до різноманітних закладів у Черкасах? Результати вражають. Рівень нахилу і конструкція деяких пандусів не лише не відповідає державним будівельним нормам України, а й нормам здорового глузду взагалі.
«Тут можна хіба що вбитися», - каже про один з пандусів біля міськради черкащанин Тимофій.
А поки група інспектує пандуси, ширину відкриття дверей в ліфті, туалет, працівники міськради намагаються знайти ключі від іншого входу до міськради, що з боку ТРЦ «Любава». Врешті, ключа не знаходять, хоч з боку ТРЦ пандус до міськради більш адаптований для візочників.
Окреме питання – в’їзд до головної будівлі Укрпошти, що в самісінькому центрі Черкас. Кнопка виклику біля пандуса, схоже, просто для краси, бо нею давно ніхто не користувався і вона не працює. Та зрештою, пандусом можна заїхати до коридору пошти, а далі – зась. Далі в зал потрапити людині на візку неможливо, бо треба подолати три сходинки. Так само і мамам з візочками, або мамам, що йдуть з дітками та дитячими велосипедами (це якраз було у нас на очах), треба таки тягти двохколісний транспорт через сходинки. Якби людина на візку й подолала ці три сходинки, то як обслуговуватись в залі незрозуміло, адже високі столи знаходяться вище рівня сидячої у візку людини.
Більш комфортний пандус в будівлі Черкаської облдержадміністрації, але далі нова перепона – турнікети, які невеликий візок Дмитра Щебетюка подолає, а от інший візочник на електровізку такий турнікет вже не проїде. Знову перешкода, але охорона ОДА розводить руками, мовляв, турнікет поламався і вимкнути його не можна, зняти ж металевий бар’єр між турнікетами, щоб спокійно заїхав візок теж неможливо.
Варто зупинитись і на туалеті в будівлі ОДА. Проінспектований на третьому поверсі (де приймальня голови ОДА) туалет залишає прикре враження, адже у ньому накурено, а відкриваючи самі кабінки ми бачимо «п’єдестал», до якого треба подолати дві сходинки. Ну і, власне, унітазів також немає. Про доступність для всіх категорійних груп населення тут не можна говорити…
Черкаси – одне з міст, що відвідають Доступно.UA у рамках проекту. Всього це 8 українських міст. За результатами перевірок створять он-лайн карту доступності міст та мобільний додаток.
Ініціатив Доступно.UA заснували у грудні 2015 року. Відтоді команда перевірила більше 200 локацій на предмет безбар’єрності для маломобільних груп населення у 15 містах України, організували два Форуми інклюзивності (2017, 2018), започаткували нагороду [відкриті двері] для локацій, доступних для маломобільних груп населення та втілила численні проекти про доступність та інклюзію.
Деталі у відео.
Назарій Вівчарик
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису